Header Image
Úvod > Handling

Handling

HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ

Jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se.

Kniha & video kurz

Co je to „handling“

Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby. Vycházím z kinestetiky, tedy vědy o vnímání pohybu. Malý kojenec potřebuje cítit své prostředí, potřebuje cítit, že se pohybuje a že je jeho hmotnost podepřená, nebo uložená. Probudím ve vás cit a naučím vás vnímat tělo, dovednosti a potřeby vašeho miminka v souladu s jeho věkem. Nepoužívám vykřičníky, nesmíš, musíš, nejlepší, nejhorší, nebo nikdy. Naším cílem je spokojené, klidné a dobře prospívající miminko a vaše sebejistota. Dotek je to nejcennější, co můžete miminku dát. 

Věřím, že každá maminka je tím pravým odborníkem na své dítě, jen je někdy potřeba jí to připomenout.

Pro koho je handling a nošení dětí určený?
Kurz je vhodný jak pro těhotné, tak maminky s miminkem již na světě.
Proč chtít video kurz a knihu?
Máte malé miminko nebo se na něj teprve těšíte a nevíte, jak na něj? Nejste si jistá, váháte, jak miminko zvedat a nosit v náručí tak, aby mu to bylo příjemné? Ve video kurzu a knize, která je skvělým fyzickým doplňkem videí, si spolu vysvětlíme a ukážeme to nejdůležitější v péči o malé miminko od narození až po první krůčky vašeho miminka do posledního puntíku. 
Co nás vedlo k vytvoření video kurzu a sepsání knihy?
Kurzy, které pro rodiče s dětmi pořádáme, a osobní setkávání s maminkami, které často trápí ty stejné věci, nás vedli k vytvoření video kurzu a knize Handlingu a nošení dětí. Osobně se nemůžeme potkávat se všemi, a přesto bychom rádi pomohli a zprostředkovali rodičům, ať už jsou odkudkoliv, tento kurz a pomohli jim zažít ty něžné a spokojené chvilky s jejich miminky. Kniha i videa jsou plná situací, ve kterých jsou si rodiče nejvíce nejistí. 

 

Co najdete v knize & video kurzu

Vysvětlím vám, jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.  Zaměříme se na hlavičku dítěte, která je vůči tělu nepřiměřeně veliká a těžká, je tedy potřeba s ní dobře zacházet, protože má malý rozsah a citlivou krční páteř. 

 • Nošení miminka v náručí podle věkového rozdělení. 
 • Jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.
 • Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  (pelíšek, hamaka, váleček kolem zad, jak dávat pást koníky, jak miminko otáčet ze zad na bříško a další).
 • Vertikální držení v náručí – vysvětlím vám, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.
 • Bolavé bříško – ukážeme si, jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.
 • Zacházení s miminkem při koupání.
 • Povíme si také o klokánkování – úžasnému sbližování s vaším miminkem, které pomáhá v mnoha ohledech.
 • Ukážeme si, že děti jsou aktivní nošenci a že pro správný vývoj mozku i chování potřebují vestibulární stimulaci (nošení). Děti se nosí miliony let. Nošení dětí je přirozené, miminky očekávané a zcela fyziologické. Naplňují se tak jeho základní potřeby. Vysvětlím vám mýtus, že nošením své dítě rozmazlíte. 
 • A jak si ulevit, když už vás bolí ruce? Šátkem, nebo nosítkem. Přirozeným pomocníkem po staletí v péči o potomky. 
 • Ukážeme si, jak uvázat šátek pro různě staré miminko a poradím vám různé „vychytávky“. Věnovat se budeme také vložení miminka do nosítka a jeho správnému nastavení.
 • Jak podpořit vývoj dítěte? Cvičení s miminkem dle věkových kategorií zaměřené přesně na ty svalové partie, které potřebuje v daný měsíc ke svému motorickému vývoji dál. 
 • Nejste po porodu ve formě? Bolí vás záda? Kurz obsahuje i cviky na posílení a uvolnění zad

Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo 🙂

Video kurz:

Videa si můžete v zabezpečené sekci na internetu se svými přístupovými hesly po zakoupení kdykoliv vracet, zastavovat, opakovat a dívat se na video a přímo u toho manipulovat s miminkem. Ve více než hodinovém pětidílném videu máte možnost vidět vše podstatné, o čem jste se v knize dočetli a představovali si, jak pohyby, polohy a situace vypadají v realitě. Záběry jsou natočené z několika úhlů tak, aby bylo vše jasné. 

Videa jsou rozdělena dle tří věkových kategorií: tedy na videa Miminko 0–3 měsíceMiminko 3–6 měsíců a Miminko 6–12 měsíců. Poté následují dvě další videa, a to Nošení dětí v šátku či nosítku a Cvičení pro rodiče k posílení a uvolnění.

Kniha

 

Kniha Handling a nošení dětí je skvělým fyzickým doplňkem videí, ve které se dozvíte to nejdůležitější v péči o malé miminko od narození až po první krůčky vašeho miminka do posledního puntíku. Knížku si můžete kdykoliv otevřít a připomenout si situace, které jste ve videích viděli. 

Kniha obsahuje 10 kapitol a 140 fotografií, které popisují různé situace, rady a tipy v péči o malé miminko tak, aby vám i vašemu miminku bylo příjemně a aby se vaše miminko vyvíjelo dobře a mělo dobrý start pro svůj psychomotorický vývoj. 

 

Ukázka knížky Handling a nošení dětí
Podívejte se na PDF ukázku

 

Můžete si pořídit videa či knihu samostatně, nebo dohromady za výhodnou cenu 

 • Cena video kurzu handlingu a nošení dětí je 700,- (přístup máte od zakoupení 12 měsíců a můžete si videa pouštět kdykoliv a kolikrát chcete). 
 • Cena knihy Hanling a nošení dětí je 380,- ( + poštovné 60,-). 
 • „Kombo“ video kurz a kniha Handling a nošení dětí 990,- (poštovné zdarma).
 • „Premium“: s nákupem výukových videí vaničkování, video kurzu a knihy Handling a nošení dětí za 1500,- (poštovné zdarma a jako dárek 14 videí Baby masáží)

V současné době se kniha nachází ve finální verzi podoby a čeká ji už jen poslední krok – tisk

Pokud máte o videa a knihu zájem, zaregistrujte se vyplněním formuláře. Jakmile spatří světlo světa, dáme vám vědět. Poté si budete moci video kurz a knihu pořídit. 

Pro prvních 100 objednávek „komba“, tedy video kurzu i knihy máme dárek!

Měsíčkový kojenecký krém od Weledy. Účinně chrání citlivou pokožku před vznikem opruzenin v oblasti plenek. Lanolin a oxid zinečnatý chrání jemnou pokožku spolehlivě před vlhkostí. Výtažky z měsíčku lékařského v BIO kvalitě mají zklidňující a hojivé účinky i na již vzniklé opruzeniny. Mandlový a sezamový olej pěstí a regenerují jemnou dětskou pokožku. Krém o obsahu 10 ml.

Plánované spuštění videí a prodeje knihy je stanoven na polovinu ledna 2018

Zaregistrujte se (do předmětu zadejte variantu, kterou si přejete „handling kombo“, „handling video“, „handling kniha“, nebo „handling premiumum“)

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Doporučení od odborníků

Dítě potřebuje lásku, pohlazení, dotek a povzbuzení od 1. dne narození. Autorka video kurzu a knihy Handling a nošení dětí Vanda Schreirová, nabízí rodičům v dnešní době unikátní spojení knihy a názorných videí. Sekce jsou prakticky členěny dle vývojových fází dítěte. Na základě vlastních zkušeností matky vám názorně a přehledně předvádí techniky handlingu, novorozeneckých masáží, polohování ditěte, vaničkování, cvičení na velkém míči, owerbalu, včetně ukázky pomůcek (válečky,hnízdo, lehátko). Video je podbarveno relaxační hudbou a uklidňujícím slovním doprovodem. Doporučuji tento soubor všem rodičům pečujícím o děti s láskou a něhou. Komlex knižní publikace a videokurzu se stane vaším neocenitelním pomocníkem pro maminky. Na jeho základě se budete umět o malé miminko postarat bez obav.
PaedDr. Olga Zachariášová
vedoucí Reha-střediska RK, 25 let praxe ve fyzioterapii dětí

Co říkají maminky o osobním kurzu handlingu a nošení dětí?

Kurz handlingu od Vandy Schreierové je plný přesně těch věcí, které mne jako čerstvou maminku trápily nejvíce. Vanda mi velmi mile vysvětlila co vše můžu s miminkem dělat a podpořila mé sebevědomí. Od té doby se cítím v péči o našeho drobečka sebejistá. Velmi se těším na knihu, protože si myslím, že je fajn držet v ruce něco, kde je stručně, trefně a s láskou napsáno to, co člověk prožije v kurzu. A knihu si můžete vzít kamkoliv s sebou.
Tereza Srnečková
maminka

Dítěti je potřeba poskytovat pouze nezbytně nutnou míru opory a nebrzdit jeho vlastní aktivitu.

Znáte Vandu Schreierovou? Mne pomohla s tzv. „hanglingem“, neboli zacházením s miminkem. To byly Vojtíkovi asi 4 měsíce a já díky jeho velikosti trošku zápasila s tím, jak ho dobře nosit a uchopovat. Vanda tehdy přišla k nám domů a vše mi názorně ukázala. Takže pokud si nejste jistá, nebo čekáte miminko, stojí za to vyzkoušet.
Veronika Hejlíková
maminka

Čím více dostává dítě stimulů, tím více se může učit ze svých zkušeností. 

Ještě před porodem jsem si pečlivě nastudovala, jak s miminkem zacházet podle jedné knížky. Přišlo mi to celkem složité. Říkala jsem si, ty jo, „dítě“, přece ho nemůžu zničit a bála jsem se, abych to vše dělala správně. Nejmenovaná kniha popisovala každý úchop a postup jak jej učinit. Jakmile jsem si domů z porodnice přinesla našeho malého Viktorka, padlo to na mě. Stres, únava a starost o malého. Tak moc jsem se snažila dělat vše podle knihy, ale byla tak složitá a zbytečně stresující, že jsem se rozhodla zavolat Vandě, aby přijela k nám domů a ukázala mi, jak na malého. Zjistila jsem, že to není vůbec složité a že nejsou žádná pravidla a že nepoškodím své miminko, pokud ho nechytím přesně podle stanoveného úchopu, který někdo vymyslel. Kurz handlingu a nošení dětí od Vandy je jednoduchý, věcný a přesně takový, jaký maminka, která má starost o svého drobečka potřebuje.
Monika Resová

Top