Média

Rozhovory a články v médiích

Některé z článků, které vyšly v časopisech či na webových stránkách, si zde můžete přečíst. Také zde naleznete rozhovory, které jsem poskytla. Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte mě kontaktovat. Děkuji Vanda S.

O vaničkování ve Snídani s Novou

Co je vaničkování a proč jej s miminkem dělat?

Podívejte se, co si o vaničkování, tedy kojeneckém plavání doma ve vaně myslím. Proč to dělat? Co je hlavním přínosem pro dítě? Naprosto otevřeně bez přikrášlení. Jak miminko držet, jakou má mít voda teplotu a na co si dát pozor? Moc děkuji za pozvání do Snídaně s Novou a za možnost povídat o vaničkování a jeho přínosech.

Vanda S.

Prohlédnout video

 

O nošení dětí ve Snídani s Novou

Proč a jak nosit?

Moc děkuji za pozvání do Snídaně s Novou a za možnost povídat o nošení dětí a o přínosech, které pro nás rodiče a pro naše děti poskytuje. Na celý záznam tří vstupů se můžete podívat ve videu, které jsem pro vás připravila. Děkuji také Denise Písaříkové z Mamalatté, která vyrábí vlastní šátky a byla se mnou ve studiu a máte možnost ji ve videu vidět.  

Vanda S.

Prohlédnout video

 

Proč výuková videa vaničkování?

O vaničkování a výukových videích vaničkování na Žena-in. Proč s miminkem plavat, jaké to má výhody? A víte, že můžete s miminkem plavat sama, jen s výukovými videi? Co mne inspiroval k natočení edukačních videí? Nespornou výhodou vaničkování s videi je, že si čas vaničkování určíte vy, podle nálady miminka a nemusíte se orientovat na pevně daný čas s instruktorem. Vaničkování s videi je snadné a začít mohou různě stará miminka až do 8 měsíce věku. Přečtěte si článek na ŽENA-IN a podívejte se na video, jak lekce vypadají.

Vanda S.

Celý článek

 

Doteky tvoří pouto a léčí

Článek na téma kojeneckých masáží. Miminko zpočátku vnímá svět prostřednictvím hmatu. Kojenecké masáže dokáží řešit mnoho problémů a tvoří nepřekonatelné pouto. Co si o masážích myslím já? Proč v ně věřím? Jak mi pomohly s mou předčasně narozenou dcerou? A proč jsem se rozhodla poskytovat video kurzy kojeneckých masáží. Tak aby každá maminka mohla své miminko dle videí masírovat. Masáže pomáhají rozvinout spánkový režim, uklidňují miminko, pomáhají od bolesti bříška, zlepšují prokrvení pokožky, posilují svaly a napětí v těle dokáží uvolnit. Snižují hladinu stresového hormonu kortizolu. Při pravidelném masírování se naladíte na své miminko a můžete dokonce vyřešit své poporodní trauma. Více se dočtete v článku. 

Vanda S.

Celý článek

 

Výuka plavání kojenců a dětí. Čemu se vyhnout a co nepodcenovať?

 

Při výuce plavání hrají velmi důležitou roli plavecké pomůcky, které i těm nejmenším dětem pomáhají s nadnášením a získáváním pocitu bezpečí. Kruh ani rukávky k nim ale rozhodně nepatří. Neudrží dítě ve správné, splývavé poloze a brání v pohybu. Rukávky navíc vytahují ruce nahoru, dítě tak nemůže připažit a je omezeno v pohybu. Pokud je rodiče navíc přefouknou, mohou zhoršit prokrvování paží. U kruhu pak navíc hrozí propadnutí či převrácení.

Vanda S.

Celý článek

 

O kojeneckém plavání na webu MAMINKA.CZ

 

Možná záchrana života, proč plavat, co to s miminky dělá a také jakých chyb se rodiče při koupeli s miminky dopouštějí. Jaký je rozdíl mezi běžným „cácháním“ a vaničkováním? A jak naučit miminko zadržet dech a potopit se? Proč je to dobré? Protože to dítěti může i zachránit život. Dítě, které je zvyklé na vodu a nebojí se jí, nezpanikaří a nenaloká se vody. Zachová klid a pro něj přirozeným způsobem se stabilizuje a dostane se na kraj vody. NOVINKA – VÝUKOVÁ VIDEA VANIČKOVÁNÍ Více v článku na webu maminka.cz

Já moc děkuji za spolupráci s MAMINKOU! Vanda S.

Celý článek

 

Co je to vaničkování a proč poskytujeme kurzy maminkám?

Co si myslím o dnešní době, o vaničkování a kurzech pro rodiče s dětmi. 

Maminky potřebují především zodpovědět spoustu otázek, na které, kdyby to dnešní doba dovolila, by jim odpověděli rodiče, prarodiče či sousedé. Dnes žijeme vykořeněně, daleko od rodin, anonymita a takřka virtuální způsob facebookového života nás ničí. Ničí intuici a také prohlubuje nedůvěru rodičů v sebe samé. Pokud tedy rady v péči o dítě nedostaneme od rodičů, musíme hledat v knihkupectví a na internetu. A to je kamenem úrazu. V dnešní době, kdy je čas velmi drahý, nemají maminky čas číst „manuály“, jak se starat o kojence, nebo jak úspěšně kojit, jak s ním zacházet, jak jej utišit nebo jen jednoduše přebalit.

Vanda S.

Celý článek

 

Rozhovor pro web ProMaminky.cz

Pamatujte si, dokonalá matka neexistuje.

Vaničkování jako fenomén, poporodní deprese a co mi dává mateřství?
Vanda se vaničkování intenzivně věnuje více než 4 roky a za tu dobu jí rukama proplavalo stovky dětí. Sama je maminkou dvou dětí Mikuláška a Vandičky a brzy jí do rodiny přibude třetí přírůstek. Pro Vandu je její práce koníčkem a obrovským hnacím motorem a citlivě reaguje nejen na potřeby dětí, ale i na potřeby maminek. Při své práci zjistila, že novopečené maminky řeší řadu různých problémů a nevědí, na koho se obrátit. Proto svou činnost rozšířila i o různé poradenské služby a psychickou podporu.
 Vanda S.

Celý článek

 

Článek v časopise Maminka

Podílela jsem se jako odborná spolupráce na článku v časopise Maminka: 8 HŘÍCŮ VE VÝVOJI BATOLAT.

Nejčastější hříchy ve vývoji dětí
Článek je zpracován formou otázek, které klade Alena Čálková mě, coby odbornici na psychomotorický vývoj, plavání a manipulaci s dětmi.
V článku se například dozvíte, proč dávat miminko na bříško, proč by nemělo trávit mnoho času v lehátku, jak miminko chovat či nosit. Proč by se děti neměly přitahovat za ručičky do sedu a jak je důležité, aby dítě lezlo. Proč dítě není vhodné vodit za ruce a jak moc dítěti škodí „chodítko„.
Vanda S.

Celý článek

 

Rozhovor pro matkynapalubu.cz
Vanda je maminka na mateřské, která se však rozhodla nezahálet a rozjela i se dvěma dětmi „na krku“ podnikání, které je pro ni vlastně i koníčkem. Pomáhá maminkám, které si po porodu neví rady a jezdí za miminky tzv.vaničkovat. A aby toho nebylo málo, začala také miminka fotit. Seznamte se v dnešním rozhovoru s tetou vaničkovou a fotografkou, Vandou Schreierovou

Celý článek

Článek o vaničkování - je to na prd 🙂 
Vtipný článek o vaničkování. Zpověď malého miminka a také fakta o kojeneckém plavání jako takovém. 

Je to na prd… :-) Ani můj táta nemá takové „břišáky“ jako já! Vaničkování je pro děti legrace. Máma se u toho pořád směje. Asi ji chápu, ona se opírá o vanu, tak trochu mě přidržuje a já pořádně cvičím.

Celý článek

Proč vaničkovat? Článek pro mimulo.cz 

22 otázek na tělo 🙂 Co vaničkování dává dětem? Kdy vaničkovat? Jak vaničkování probíhá? Proč vaničkovat? Jaká vana je potřeba? Zkrátka 22 otázek šitých na míru. Sami rodiče vytvářeli otázky, na které jsem poté odpovídala. 

Celý článek

Podílela jsem na na dalším zajímavém článku. Tentokrát na téma vhodné a nevhodné plavecké pomůcky 

Jaké pomůcky jsou pro malé dítě do vody vhodné? Víte, jak ve vodě držet malé miminko? Jak čtyřměsíční a jak „půlročňáka“? Malý kojenec by neměl v dospěláckém bazénu co dělat. Kam tedy s ním?

V článku se také dozvíte, zda je vhodný používat Babyring neboSwimtrainer. A také vám vysvětlím, proč není vhodné používat obyčejný nafukovací kruh či rukávky.

Celý článek

 

O profesionálním výukovém programu výukových videí vaničkování

Vaničkování, neboli plavání a cvičení s miminky ve vaně se u nás těší čím dál tím větší oblibě. V podstatě v každém větším městě najdete alespoň jeden veřejný kurz, případně instruktorku vaničkování, která za vámi může chodit až domů. Toužíte vaničkování vyzkoušet a nechcete nebo nemůžete s  miminkem navštěvovat skupinové kurzy nebo využít služeb instruktorky? Vyzkoušejte speciální výuková videa a vaničkujte sami doma – kdykoliv budete vy (a hlavně vaše miminko) chtít!

Vanda S.

Celý článek

 

Proč se dnes od zavinovaček opouští?

Pro web VašeDěti.cz jsem připravila článek o používání zavinovaček.

Proč to nepřehánět se zavinovačkou. Dozvíte se, jaký na ni mám názor a na co si dát při jejím používání pozor, protože zavinováním miminka si taky pěkně můžeme zavařit. A s čím že? Více v článku.

Vanda S.

Celý článek

 

O vaničkování na webu Lady.cz

 

Děkuji za spolupráci s Lady.cz a za článek na téma vaničkování. Jsem ráda, že se vaničkování rozšiřuje a i díky výukovým videím vaničkování může vaničkovat v podstatě kdokoliv. 

Celý článek

 

O Indiánské metodě odplenkování v časopise Maminka

Další spolupráce s Maminkou, děkuji.

Na indiána? Víte, co to znamená? To je přeci nejlepší metoda odplenkování. Je jednoduchá, definitivní a bez zbytečného protahování a stresu. Psala jsem vám o ní u nás na webu a slaví opravdu velké úspěchy. Je to u nás druhý nejčtenější článek.  V časopise Maminka jsem se podílela na tvorbě článku o odleplenkování a Indiánskou metodu si tam můžete přečíst také  Mám radost. Pokud se chystáte toto léto s plenkami zatočit, rozhodně to vyzkoušejte podle nás. Pod článkem na webu také funguji jako poradna, pokud byste měli jakékoliv dotazy.

Článek, jak odplekovat

 

Jak prospívá miminku vaničkoávní

Podílela jsem se na článku o posilování miminka v Betynce

Jako odborník na plavání a pohybovou výchovu dětí jsem připravila pár slov o vaničkování a jeho prospěšnosti pro miminko. V článku „posilovna pro miminko“ se můžete dočíst, jak s miminkem cvičit a co je důležité. Také se dozvíte, jak vaničkování ovlivňuje vývoj dítěte a čím může malému miminku pomoci. 

Betynce moc děkuji za spolupráci a budu se těšit na další

Přečtěte si celý text o vaničkování v časopise 

 

Aby se nebálo vody

Článek v časopise Rodiče

Aby se miminko nebálo vody a užívalo si koupání. Co je to abeceda potápění a k čemu vlastně je? Přesný návod jak učit miminko zadržet dech a vydržet tak nějaký čas pod vodou. Jak miminko koupat, aby si to užívalo?  

Moc děkujeme za spolupráci 🙂

Přečtěte si celý článek 

 

Vaničkování je hlavně krásná aktivita s miminkem

Článek na Žena-in!

Děkuji Žena-in.cz za možnost rozhovoru o vaničkování 😘Baví mě to  a největší radost mám, když jsou spokojení i rodiče. A to jsou potom i děti. Co si budeme povídat, tak to prostě funguje.  vaničkování, plavání, posilování, cachtání, potápění, smíchu a spánku zdar! 

Moc děkuji a těším se na další spoulupráci 🙂

Přečtěte si celý článek 

 

Indiánská metoda odpolenkování

Článek v časopise Rodiče

V Evropském rodinném měsíčníku Rodiče vyšel můj článek na téma odplenkování. Metod existuje hodně, ale tato metoda, je definitivní a bez zbytečného vysazování na nočník. Proč zrovna tato metoda? Jak funguje? Jak poznáte, že je dítě zralé na odplenkování? A proč jsem tuto metodu nazvala indiánskou a jaké jsou mé zkušenosti? To vše si můžete přečíst v článku! 

Děkuji časopisu Rodiče za krásnou spolupráci a těším se na další! 

Přečtěte si celý článek 

 

Článek v časopise Rodiče

V Evropském rodinném měsíčníku Rodiče vyšel můj článek na téma pasivní sed a předčasné posazování. Víte, že sed je vyvrcholením psychomotorického vývoje a dítě by nemělo být pasivně posazováno? Jak má vývoj probíhat? Občasný „pasivní“ sed nevadí, který ale? Existují i takzvaná sedítka, ve kterých spatřuji největšího „nepřítele“. Přečtěte si celý článek ve kterém vám vše vysvětluji 🙂 

Děkuji časopisu Rodiče za krásnou spolupráci a těším se na další! 

Přečtěte si celý článek 

Top