Úvod > Poradna > Blog - život - poznání > Klidně mi říkejte teta Vaničková

Klidně mi říkejte teta Vaničková

Péče o miminko – vaničkování nabízí

Mám za sebou několik let praxe a péče o děti mě velmi baví. Péče o miminko – vaničkování poskytuje komplexní informace a kurzy pro maminky s dětmi. Nabízíme v první řadě vaničkování, ale maminkám dokážeme poradit téměř se vším, co se týká péče o miminko. Handling – zacházení s dětmi, laktační poradenství, nošení v šátku, psychomotorická poradna, rozvoj dětí a video kurzy.

Jmenuji se Vanda Schreierová, žiji v Praze a jsem maminka tří dětí – Mikuláška (2012), Vandičky (2013) a Hynka (2016). Všechny služby vám nabízím jako vyškolený profesionál z oblasti péče o děti a stejně tak naše další instruktorky. Naší náručí prošlo tisíce dětí.

Vanda-Schreierova-vanickovani-plavani-domaPoptávka po kurzech vaničkování, handlingu – zacházení s dětmi, či kontroly psychomotorického vývoje, nebo nošení miminek na těle rodiče je tak velká, že není v mých rukách uspokojit všechny. Proto jsem se rozrostla o další certifikované „tety“ instruktorky, které jsou jak v Praze, Brně, Jihočeském kraji či Zlíně v jednom týmu. Jsme prostě na jedné vlně. 🙂

Maminkám nabízíme

Specializujeme se na „ kojenecké plavání“, neboli vaničkování, tedy metodické postupy, cviky a úchopy novorozenců a kojenců doma ve Vaší vaně. Společně projdeme lekcemi a naučíme vaše miminko základním „miminčím“ plaveckým dovednostem, podpoříme jeho vývoj, odstraníme některé klinické nedostatky vadného držení těla, které by vaše miminko mohly trápit, pomůžeme mu od bolesti bříška a zažijeme legraci.

Nabízíme také kurz handlingu – zacházení s miminkem a psychomotorické poradenství. Je velmi důležité, aby rodiče věděli, jak zacházet s miminkem, jak jej zvedat, nosit a pokládat. Velmi často se stává, že rodič netuší, nebo si není jistý, zda své miminko drží dobře. Handling také předchází podráždění nervové soustavy miminka a posiluje právě ty důležité svaly pro správný psychomotorický rozvoj miminka. Naším cílem je maminkám ukázat, jak se svými dětmi zacházet a dodat jim sebedůvěru, že to dělají správně. 

Dále maminkám pomáháme a radíme ohledně nošení dětí. Na kurzu nošení se dozvíte vše podstatné. Jak a v čem nosit, proč nosit a vyzkoušíte si dvě nejpopulárnější „nosítka“ (šátek a Manducu). Společně vybereme, které se vám bude nejvíce líbit, a které si oblíbí vaše miminko. Náplní lekce je také naučení základních úvazů šátku a vysvětlení, jak šátek správně uvázat.

Výuková videa plavání

Výukových videí vaničkování, které vás naučí jak se svým miminkem plavat, tedy cvičit. V 9 lekcích vás naučí všechny potřebné úchopy a vaše miminko se stane dokonalý „miminčí plavec“ a vy specialista na plavání miminka. 🙂 Videa jsou ideálním doplňkem k vaničkování s instruktorem, ale také bez instruktora. Vše je v nich dokonale vysvětlené. Ne všude v republice se nachází instruktoři, kteří by k vám domů mohli docházet, nebo jsou rodiny, které by vaničkovaly rády po svém. Vaničkování posiluje miminko, uvolňuje bolavé bříško a prohlubuje spánek 🙂 A to se hodí! 

Vše je skvěle vysvětleno, cvik je vždy ukázán z různých úhlů, takže ho vidím vlastně ještě lépe, než v naší stísněné koupelně. Navíc se k němu mohu kdykoliv vrátit, pokud mám pocit, že mi ještě úplně nejde. Paní Vanda vše hezky komentuje, vysvětlí čeho se vyvarovat a co dělat, když se to miminku nelíbí. Za mě je tedy varianta videí úplně ideální. Mám pocit, že to prostě nemůžu pokazit.
Tereza Lehká

Můžete se podívat na ukázku vaničkování

Nabízíme mnoho dalšího v oblasti péče o miminko, např. sledování a posouzení psychomotorického vývoje vašeho miminka, a jak miminko rozvíjet. Pro maminky nabízíme laktační poradenství.

Nejcennějším zdrojem učení je má vlastní práce. 

Video kurz a kniha Handling a nošení dětí

Kurzy, které pro rodiče s dětmi pořádáme, a osobní setkávání s maminkami, které často trápí ty stejné věci, nás vedli k vytvoření online kurzu a knize Handlingu a nošení dětí. Osobně se nemůžeme potkávat se všemi, a přesto bychom rádi pomohli a zprostředkovali rodičům, ať už jsou odkudkoliv, tento kurz a pomohli jim zažít ty něžné a spokojené chvilky s jejich miminky. Kniha i videa jsou plná situací, ve kterých jsou si rodiče nejvíce nejistí.

Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby. Vycházím z kinestetiky, tedy vědy o vnímání pohybu. Podívejte se, co vše kniha a video kurz obsahuje.

Masáže miminek

Dalším projektem, který jsem dokončila a nabízím vám, jsou kojenecké masáže. Prostřednictvím 14 instruktážních videích o celkové délce 62 minut můžete masírovat vaše miminko krok za krokem. Masáže dokáží ulevit od bolesti, podporují vývoj miminka a doteky, které svému miminku věnujete tvoří nepřekonatelné pouto. To, že masáže dokáží mnohem víc se můžete dozvědět v našem úvodním videu. 

Píši články

Pravidelně a ráda píši články, které jsou u maminek velmi oblíbené. Neustále jsem v kontaktu s maminkami a proto vím, co maminky zajímá, co řeší. Také vím, že je na internetu těžké najít hodnotné aktuální informace, které jdou s dobou a mohou maminkám pomoci. Sleduji aktuální trendy a neustále se vzdělávám. Neomílám dokola a nepíši obecné „prázdné“ články, abych nějak zaplnila web. Nevykrádám jiné teoretické traktáty či návody jak na děti. To by bylo jako jíst hambáče a zapíjet to Colou – pupek zaplácnete, ale živiny žádné. Nejcennějším zdrojem učení je má vlastní práce. 

Kniha Mámě

Psát mě baví a dle vaší návštěvnosti a čtenosti našeho webu je vidět, že vás také naše články číst baví. Často si píšete o nové a nové. Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros a mojí parťačkou Denisou z Mamalatté jsme pro vás napsaly knihu! Ale ne ledajakou! Je samej puntík a slaví úspěchy!

Tato kniha je psána především pro mámy s cílem, aby v sobě objevily své mateřské já a vědomí, že ony jsou nejpovolanějším odborníkem na své miminko. Knížka plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o kojence a děti. Ukáže vám, jak roli matky zvládnout s grácií a make-upem.  Na danou problematiku se vždy díváme komplexně, bereme v úvahu moderní závěry vědních disciplín, jako je například fyziologie nebo antropologie, a zároveň tyto poznatky využívají ve své praxi lektorek i matek. V knížce vám píši o všem, co považuji v péči o dítě za důležité. Neztrácíme v ní s mou s Denisou humor a zdravý pohled na rodičovství. 

Přednáším a pořádám workshopy

Přednáším o kojeneckém plavání, nošení dětí a tvz. „handlingu“, zacházení s dětmi. Pokud máte zájem o spolupráci a rádi byste měli na své akci přednášku či workshop, ráda se s vámi domluvím. 

Chtěli byste se mnou spolupracovat? 

Líbí se vám to, co dělám? Máte rádi děti a přizpůsobili jste tomu svůj život, případně i podnikání? Pokud ano, možná se naše cesty zkříží a zjistíme, že si máme navzájem co dát. Můžeme spolupracovat na různých formách propagace na internetu. Více v sekci spolupráce.

Neváhejte mě kontaktovat, jsem tu pro vás a vaše miminko a užijte si společné chvíle radosti a pohody. Vždyť mateřství je ten nejkrásnější čas ženy. Nabízím osobní přístup, odborné znalosti a vstřícné jednání.

Neustále se snažím vzdělávat a rozšiřovat si okruh svých znalostí a tyto poznatky uplatňovat následně ve své praxi. Naše instruktorky prochází odborným školením. 

Vanda Schreierová a náš tým „tetiček“

Plánujete radostnou událost? Svatbu. Určitě se vám bude hodit perfektní hudba a DJ, který se o ni postará. Podívejte se na Perfect DJs, jsou totiž boží!

 

6 thoughts on “Klidně mi říkejte teta Vaničková

  1. Dobrý den,
    mám dceru narozenou v březnu tohoto roku a marně sháním vaničkování se slanou vodou…jsem z Prahy a mobilní.
    Nevím jestli píši dobře ohledně tohoto problému…pokud ano, nezlobte se.
    S pozdravem Petra Komzáková

    1. Dobrý den, Zuzko, ano dá se. Do určitého věku a velikosti miminka. V plastové vaničce budete limitování prostorem, ale cviky se tam dají dobře zvládnout, pokud třeba pořídíte tu největší vaničku co prodávají 🙂 Jinak základy, jako je adaptace na vodní prostředí, základní cviky a nácvik abecedy potápění (zadržení dechu) se dají učit ve vaničce levou zadní 🙂 S pozdravem Vanda S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top