Header Image
Úvod > Video kurzy > Výuková videa vaničkování

Výuková videa vaničkování

Výuková videa vaničkováníDSC_8415b

Máte chuť vyzkoušet vaničkování s vaším miminkem? Vaničkujte s výukovými videi a mějte tak posílené, spokojené a spící miminko

Připravila jsem pro vás devět výukových videí, které obsahují metodické postupy a cviky, které vás naučí vše potřebné. 

Začít můžete s různě starými miminky. Všechna miminka začínají první lekcí, ve které se učí základy a postupují dále dle dovedností a věku. Začít mohou miminka, která mají zahojený pupíček a je jim méně než 8 měsíců.

1. lekce – zdarma na vyzkoušení
Více o 1. lekci

Co jsou výuková videa?

Celý kurz je rozdělen do devíti lekcí. V devíti videích vás naučím vše potřebné ke zvládnutí základních dovedností kojeneckého plavání, zažijete spoustu legrace a uvidíte, že vaše miminko po každé lekci spokojeně usne. Potřebujete pouze miminko, vanu, videa a dobrou náladu. Nemusíte se bát, že něco pokazíte. Videa jsou natočena tak, aby to zvládl každý a já, jako virtuální instruktor vám vše hezky vysvětlím a pomůžu vám s tím. 

Vaničkování pomáhá vytvářet pevnou vazbu mezi rodičem a dítětem. Otužuje miminko, zlepšuje peristaltiku střev a prohlubuje spánek, podporuje chuť k jídlu, posiluje svalový aparát a přispívá tak k dobrému psychomotorickému vývoji. Vaničkování také dokáže řešit některé odchylky v psychomotorickém vývoji. Miminko se vaničkováním adaptuje na vodní prostředí a přechod do bazénu pro něj bude snadný. Pohyb ve vodě také napomáhá odstranění různých klinických nedostatků a vadného držení těla. (Hypertonii, hypotonii, predilekci hlavičky či opožděný motorický vývoj) Další pozitivní vlivy poznáte na svém miminku sama. 

 Vaničkování je tedy zábavná, hravá a příjemná rehabilitace oproti Vojtově metodě. Formou jednotlivých metodických úchopů dítě cvičí a posiluje, či uvolňuje přesně ty svaly či svalové skupiny, které potřebují pomoci k dobrému vývoji dál. Jednotlivé cviky vycházejí převážně z kinestetických poznatků a tzv. Handligu, z čehož vychází oblíbená rehabilitační metoda Bobath koncept.

Provedu vás tedy jednotlivými lekcemi, kde vás naučím vaničkovat se svým miminkem. Ukážeme si také, jak s miminkem zacházet při běžné hygieně, jak jej do vody dát a jak jej šikovně vyndat bez stresu ven. Vaše miminko naučíme splývat – udržet rovnováhu, potopení, zanoření a orientaci pod vodou, nacvičíme skok do vody, rozvineme pocit z vody, tak, aby děťátku nevadila voda v obličeji a mělo radost z pohybu ve vodě. Ukážeme si také co dělat, když se miminku ve vodě nelíbí, nebo jak si užít společnou koupel.

Místo „Vojtovky“ vaničkujeme a ohromně nám to pomáhá a já jsem ráda, že nemusím malého mučit různými cviky z Vojtovky.
Tereza Srnečková

Spokojené miminko je potřeba nakrmit, psychicky unavit, ale také fyzicky unavit a to v takové míře, která je v souladu s jeho vývojem. Po vaničkování si budete užívat, jak vaše miminko spokojeně usne.


Jak výuková videa spustím?
Stačí vyplnit formulář níže a na vámi zadaný email přijdou instrukce a přístupová hesla do zabezpečené uživatelské sekce.

Kolik balíček výukových videí stojí?
Balíček instruktážních videí k domácímu vaničkování stojí 1000,- Kč. Obsahuje šest lekcí a tři bonusová videa.

Jak dlouho si budu moci videa pouštět?
Videa si můžete pouštět kdykoliv a kdekoliv po přihlášení do uživatelské sekce. Videa máte možnost prohlížet 6 měsíců ode dne zakoupení.

Co přesně balíček obsahuje?
Možnost spouštět všechna výuková videa kdykoliv a kdekoliv, opakovaně.
 • 1. lekce – od zahojení pupíčku. Cviky: klubíčko, splývání bez pohybu s pomocí, splývání s pohybem s pomocí, splývání s bez pohybu bez pomoci, splývání s pohybem, držení v týlní oblasti abeceda potápění – potření obličeje mokrou dlaní. Video o délce: 8 minut a 20 sekund.
 • 2. lekce – do třetího měsíce. Cviky: opakování a zdokonalení prvních cviků a přidání nových: šroubeček, postýlka – detaily na lokty ve vodě a kde jsou dlaně, abeceda potápění – polití obličeje vodou z dlaně. Video o délce: 10 minut.
 • 3. lekce – po třetím měsíci věku. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku, využití pomůcky – podhlavníček či Baby Ring, abeceda potápení – polití obličeje 1/3 kelímku. Video o délce: 15 minut.
 • 4. lekce – do čtvrtého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku – za ramenní kloub, poloha na zádech – široký úchop za hrudník s pomocí, abeceda potápění – polití s potopením, hopsání na BR, skok do vody, držení na boku. Video o délce: 17 minut.
 • 5. lekce – od čtvrtého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku – sbírání hraček – jemná motorika, široký úchop za hrudník, poloha na zádech – široký úchop za hrudník, nakračování – na jednu i druhou stranu, abeceda potápění – polití s potopením, využití pomůcky – pásečku, sendvičové držení. Video o délce: 22 minut.
 • 6. lekce – od pátého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, vertikální cviky- zvony, máchání prádla, páka – nejtěžší cvik a abeceda potápění – potopení bez polití. Video o délce: 23 minut.
 • Bonusové video – manipulace s miminkem ve vodě, jak jej držet, vložit a vyndavat z vody. Hygiena miminka – jak miminko umýt a držet. Omytí na zádech i bříšku, otočení na bříško, vyndání z vody, co dělat, když miminko ve vodě pláče.  Video o délce 5 minut.
 • Bonusové video – společná koupel – cviky, kdy jste společně s miminkem ve vodě – jak jej držet a cvičit. Video o délce 6 minut.
 • Bonusové video – abeceda potápění – jak naučit miminko zadržet dech a potopit pod vodu – jako celek. Video o délce 6 minut.

Jak vaničkování pomáhá podporovat vývoj a řešit nedostatky?
Jednotlivé výukové lekce jsou rozděleny dle věku a dovedností miminka, takže v lekcích vždy posilujeme přesně ty svalové partie, které miminko v daný měsíc potřebuje ke svému motorickému vývoji dál. (např. šíjové svaly – pasení koníků, šikmé břišní svaly a stehenní svaly na otáčení ze zad na bok a na bříško, posturální svaly a svalový korzet ke správnému nástupu lezení a vertikalizace). Vhodně nastavenou teplotou vody můžeme miminko přimět k většímu zatínání svalů a podpořit tak jeho posílení. Naopak zvýšením teploty vody docílíme aby se hypertonické miminko uvolnilo a relaxovalo. Různými úchopy a metodikou jednotlivých cviků můžeme zlepšit predilekci hlavičky. Již po několika plaváních se problémy zmenšují a jsou viditelné výsledky.

Co vše se miminko učí a co posiluje?
adaptace na vodní prostředí uvolnění zatajení dechu posílení přímých a šikmých břišních svalů posílení stehenních svalů posílení šíjových svalů procvičování jemné motoriky posílení postruálních svalů posílení pletenců ramenních posílení vzpřimovačů páteře posílení celého svalového korzetu zvyšuje kapacitu plic a prohlubuje nádech a výdech otužuje se zlepšuje střevní peristaltiku pozitivně ovlivňuje srdečně – cévní systém

Naším cílem je spokojené, uvolněné dítě, kterému nevadí voda v obličeji, cítí se bezpečně, umí zadržet dech, nezmatkuje a dokáže splývat.

 

Máte zájem o výuková videa?

 • Pro objednávku přejděte na OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ, nebo objednejte přímo na této stránce dole.
 • S pořízením výukových videí vaničkování získáte také přístup do uzavřené podpůrné skupiny na Facebooku, kde maminky sdílí své zkušenosti. Průběžně se zde konají různé soutěže. 

Mohu vidět ukázku, co ve videích opravdu je?

Ukázkové video o vaničkování. Co vše je náplní videí a k čemu se postupně propracujete v instruktážních videích? Zdarma ke shlédnutí.

Máte zájem o výuková videa?

Před odesláním objednávky si, prosím, přečtěte toto shrnutí:

Zkoupením výukových videí vaničkování běru na vědomí následující:

 • příprava celého programu trvala mnoho měsíců a obsahuje postupy, dovednosti a zkušenosti získávané léta, a proto budu s nabytými informacemi nakládat s respektem a úctou.
 • Po odeslání objednávky obdržím potvrzující mail s pokyny pro platbu a po uhrazení platby obdržím přístupové údaje do zabezpečené uživatelské sekce.
 • Objednáním a zaplacením programu získám svůj přístup a budu mít k dispozici online video kurz o 9 lekcích přístupný přes internet a webový prohlížeč. Tato videa jsou mi k dispozici a já se k nim můžu kdykoliv vrátit, přehrávat je a to bez omezení.

Stačí vyplnit kontaktní formulář

O vše ostatní se postaráme. Do předmětu prosím zadejte „videa vaničkování“

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Řekli o nás

O prospěšnosti vaničkování pro miminko jsem přesvědčená. S Davídkem jsem chodila na kurz k odbornici, s druhým dítětem je už složité přizpůsobovat se někomu s dnem a časem jednotlivých lekcí, tak „plaveme“ doma podle instruktážních videí od Péče o miminko – vaničkování na www.vanickovani.cz.
Lucie Křížková (Váchová)

Šetříme, tak se koupeme všichni společně! Ne kecám, slyšeli jste už o Péče o miminko – vaničkování? Je to pecka! Teda hlavně proto, že pak dítě spí jak zabitý, což se pochopitelně dost hodí, že jo!! Všem maminkám vaničkování s výukovými videi doporučuji. A úplně nejlepší je společná koupel, kterou si všichni užíváme. Míša
Míša Tomešová

Spokojené maminky

Zakoupila jsem videokurz vaničkování a jsem moc spokojená. Videa jsou krásně udělaná, srozumitelná a názorná. Je skvělé, že může malý posilovat a zároveň se bavit a připravovat na plavání ve velkém bazénu. Paní Vanda je navíc úžasný člověk, který mi přes maily pomohl s několika problémy, s nimiž mě lékařka pouze odbyla. Opravdu moc moc moc doporučuji !!!!
Jiřina Kocourková

Vaničkuji s mojí malou Aničkou doma a mohu říci, že jsem naprosto spokojená! Anička má vodu ráda, takže je tam jako „ryba ve vodě“ a líbí se jí to:) Díky videím paní Vandy se můžeme zdokonalovat obě dvě a užívat si plavání, je to skvělé! Paní Vanda je velice milá a ochotná, videa má krásně udělaná, vše je tam vysvětleno a názorně ukázáno. Doporučuji vaničkování i ostatním maminkám, miminko je potom opravdu spokojené:)
Markéta Picmausová

Protože v mém okolí se nevyskytuje žádná instruktorka vaničkování, která by docházela k nám domů a chodit do bazénu na vaničkování s tak malým miminkem se mi nechtělo, pořídila jsem si tedy výuková videa od paní Vandy a byla jsem neskutečně překvapená. Po absolvování celého balíčku se z mé dcery stal dokonalý plavec, který proplouvá obručí a plavání prostě miluje! Díky Vando!
Monika Nová

Výuková videa nás naučila milovat vodu, neplakat při koupání a hlavně, nebát se. Vodu a plavání od té doby milujeme a vaničkování vyřešilo mnoho problémů, jako bolení bříška nebo nespavost.
Barbora Fišerová

ZAUJALO VÁS VANIČKOVÁNÍ? PODÍVEJTE SE I NA DALŠÍ PRODUKTY

HANDLING
videokurz & kniha

Malá miminka jsou tak křehká a jemná ale není důvod se toho bát. Kurz handling Vám ukáže, jak se můžete se svým miminkem mazlit. Kurz je rozdělený podle věku a ukáži Vám v něm jak miminko přebalovat, zvedat, koupat, nosit a mnohem více.

 

MÁMHO
deník

Zachyťte a uchovejte si vzpomínky na vaši cestu mateřstvím. Stát se mámou je totiž nejkrásnější proměna v životě. Neobyčejný deník, který vás touto změnou provede.

MÁMĚ
kniha

Těhotenství a mateřství je parádní jízda, kniha Mámě vám pomůže ji zvládnout s grácií a nadhledem. Knížka, která je plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o miminko a děti.

BABY MASÁŽE
videokurz

Doteky jsou pro miminka velmi důležitá, díky nim ze začátku vnímají a poznávají nový svět ve kterém se ocitli. Nejde tedy jen o pomoc od bolestí bříška ale i mazlení se s Vaším miminkem.

Top