Úvod > Poradna > Blog - život - poznání > Hynečkova premiéra v bazénu a můj „flight mode“ v lázních

Hynečkova premiéra v bazénu a můj „flight mode“ v lázních

Vypni, uleví se ti!

Každý rok jezdíme s dětmi do maďarských lázní Sárvár. Psala jsem vám o nich malou recenzi již loni. Letos to bylo o poznání „živější“. Cestovat se třemi malými dětmi není jen tak. Ale vyplatilo se mi jedno nové pravidlo. Čím méně toho vezete, tím lépe vám je a méně starostí se vám lepí na paty.

Na své si přijdou všichni

O výhodách hotelu spojeného s lázeňským komplexem, kde přímo v žabkách a županu proklouznete tunelem k teplým bazénům (34 stupňů), nelze pochybovat. Je to dokonalé a nesmírně praktické. Obzvláště, když na pokoji něco zapomenete. Lázně mají dva bazény s termální léčivou vodou a aquapark. Ten je vybaven vším možným a nemožným a samozřejmě tím hlavním, různými tobogány, skluzavkami, brouzdališti, vlnami a tryskami. Dokonalý ráj pro děti všech věkových kategorií. Náš Mikulášek brázdil divoké vody a tobogány, Vandička hospodařila s konvičkami v bazénku. Hyneček si užíval „plácaliště“ pro kojence a měl velkou plaveckou premiéru v hluboké vodě. (Na video se můžete podívat zde). Já s mužem jsme se chodili střídat do termálních vod a léčili si svoje zničená záda. 

Musím říct, že i přes nasazení 24/7, které naše malé děti potřebují, jsem si odpočinula. Hlavně psychicky. Poslední měsíce jsme si doma střídali jednu nemoc za druhou a já byla zralá na léčení. Když jeden neměl antibiotika, měl zánět spojivek, když měl antibiotika druhý, první se uzdravil a třetí chytil od prvního kašel, který prsknul na druhého, který dobral antibiotika. A protože třetí ještě neměl, co druhý, tak to druhý prsknul na třetího a tak dokolečka dokola, do zblbnutí, doslova.

Povypínala jsem zahradu svého života a přišla úleva

Kvůli stresu jsem si naordinovala klid od technologií. S touto myšlenkou jsem si pohrávala již nějaký čas, ale neměla jsem odvahu. Pokoušel se o mě snad syndrom FOMO, strach ze „zmeškaných informací“. A tak jsem se zastavila, maximálně si užila čas strávený se svými dětmi a mužem. Žádná práce, žádné lajky, žádné lačnění po čtení zajímavých věcí na obrazovce počítače/telefonu. A tak jsem byla OFFline. Z „flight modu“ jsem mohla telefon zapnout jen jednou denně na pár minut. Nastavila jsem si hranice, omezila čas strávený na internetu a hlavně dala na kvalitu a ne kvantitu.

Jako u výchovy dětí, které potřebují mít nastavené hranice, jsem si i já musela nově stanovit ty své a beru je jako duševní hygienu.

První den byl docela nepříjemný. Svrběla mě ruka:). Dostavila se i naštvanost a čeho jsem si všímala nejvíc, byla šílená netrpělivost. Absolutně jsem se nedokázala soustředit na děti a vyčkat alespoň chvíli, aby si tu bundu „užkrucipísekzaplisami“. Třetí den byl o poznání lepší, vyrovnanější a klidnější. Občas jsem se přistihla, jak koukám do blba. Psycholožka Marta Bučková se v rozhovoru v Reflexu o koukání do blba vyjádřila, jako o znaku vyrovnaného člověka a přikládá mu velkou důležitost. Uf.

„Já mám k dispozici biofeedbacky kontrolující koherenci psrávně sladěných pochodů v těle. A když jsem si s těmito mašinkami jednou hrála, zjistila jsem, že když začne člověk koukat do blba, změní se mu nejen fyziognomie, ale i fyziologie. Jednoduše řečeno: uvolní se.“ říká Bučková

Osobně se mi dost ulevilo a tzv. jsem se hodila do pohody a pak už to šlo samo.

 

Uvědomila jsem si, že každý účet, služba, sociální síť ukrajuje z našeho života. Člověk ji musí obhospodařit, vyplejt, přihlásit, pohnojit nebo smazat.

Nastavená pravidla jsem si upravila do běžného života doma a zažívám nové stereotypy, které mi připomínají život, když jsem byla malá já a mám nějak pocit, že tak je život v pořádku.

 
Nechte si zasílat upozornění na nové články.

Vanda S.

4 thoughts on “Hynečkova premiéra v bazénu a můj „flight mode“ v lázních

  1. Dobrý den, jedeme s našimi dvěma dětmi do termálních lázní v Gyoru, přičemž ten mladší bude mít 10 měsíců. Řeším otázku, zda i jej koupat v termální vodě či nikoliv – jaká jsou prosím Vaše doporučení a zkušenosti? Ačkoliv zájezd nebyl plánovaný, očekáváme od něj stejné „vypnutí“ jako jste potřebovala Vy 🙂 Děkuji za krásný článek, video i odpověď 🙂

    1. Dobrý den, osobně se přiznám, že nevím. Zavolala bych přímo do lázní a zeptala se. Všeobecně by kojenci do termální vody spíše neměly. Záleží jaké je složení, síla apod. Nemohu vám tedy poradit. S pozdravem a přeji příjemnou dovolenou. Vanda S.

  2. Dobrý den, při objednávce Vašich knížek jsem narazila na článek o termálních lázních v Sárváru. Hned mě to zaujalo, jelikož jsme tam také několikrát byli, ale letos v červnu jedeme poprvé s naším synem. Bude mu v tu dobu 7 měsíců. Mohu se zeptat, kde všude jste se ním koupali? V té dětské části mi podle videí přišlo, že asi ve všech bazénech. Ale nevíte, jak ty venkovní? Samozřejmě nemyslím „léčebné“, ale např. se skluzavkami atd. Moc děkuji za odpověď. Vaše články i videa jsou super. Moc se těším na knížky. 😉 Mějte krásný den, s pozdravem Dáša Michalcová

    1. Dobrý den, uplně všude kromě těch léčivých. 🙂 Venku jsme nebyli, protože jezdíme v zimě a to je celý venek zavřený. Funguje jen bazén, kde můžete vyplout z budovy ven, tak tam mimčo také může. Přeji krásný pobyt. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top