Header Image
Úvod > Handling – zacházení s miminkem

Handling – zacházení s miminkem

HANDLING & NOŠENÍ DĚTÍ

Jak zacházet se svým miminkem, jak ho nosit a nebát se.

Kniha a video kurz

Co je to „handling“

Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku a sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby. Vycházím z kinestetiky, tedy vědy o vnímání pohybu. Malý kojenec potřebuje cítit své prostředí, potřebuje cítit, že se pohybuje a že je jeho hmotnost podepřená, nebo uložená. To vše vám vysvětlím a probudím ve vás cit a naučím vás vnímat tělo, dovednosti a potřeby vašeho miminka v souladu s jeho věkem a potřebami. Nepoužívám vykřičníky, nesmíš, musíš, nejlepší, nejhorší, nebo nikdy. Naším cílem je spokojené, klidné a dobře prospívající miminko a vaše sebejistota. Dotek je to nejcennější, co můžete miminku dát. 

Věřím, že každá maminka je tím pravým odborníkem na své dítě, jen je někdy potřeba jí to připomenout.

Pro koho je handling a nošení dětí určený?
Kurz je vhodný jak pro těhotné, které se chtějí připravit na příchod miminka, tak pro maminky s miminkem již na světě.

Co najdete v knize a video kurzu?
Vysvětlím vám, jak se naučit vnímat miminko, abyste věděla, že pohyby, které s ním provádíte, jsou v pořádku, protože je vaše dítě zvládá.  Zaměříme se na hlavičku dítěte, která je vůči tělu nepřiměřeně veliká a těžká, je tedy potřeba s ní dobře zacházet, protože má malý rozsah a citlivou krční páteř. 

 • Nošení miminka v náručí podle věkového rozdělení. 
 • Jak si být jistá při zvedání, nošení, pokládání, oblékání, přebalování, utěšování plačícího miminka, uspávání, koupání a dalších situacích.
 • Rady a vychytávky, které děti milují a vám ušetří mnoho sil a nervů a dětských proplakaných hodin!  (pelíšek, hamaka, váleček kolem zad, jak dávat pást koníky, jak miminko otáčet ze zad na bříško a další).
 • Vertikální držení v náručí – vysvětlím vám, proč není škodlivé, naopak, že je naprosto přirozené.
 • Bolavé bříško – ukážeme si, jak spirálové pohyby bříška v pase pomáhají peristaltice.
 • Zacházení s miminkem při koupání.
 • Povíme si také o klokánkování – úžasnému sbližování s vaším miminkem, které pomáhá v mnoha ohledech.
 • Ukážeme si, že děti jsou aktivní nošenci a že pro správný vývoj mozku i chování potřebují vestibulární stimulaci (nošení). Děti se nosí miliony let. Nošení dětí je přirozené, miminky očekávané a zcela fyziologické. Naplňují se tak jeho základní potřeby. Vysvětlím vám mýtus, že nošením své dítě rozmazlíte. 
 • A jak si ulevit, když už vás bolí ruce? Šátkem, nebo nosítkem. Přirozeným pomocníkem po staletí v péči o potomky. 
 • Ukážeme si, jak uvázat šátek pro různě staré miminko a poradím vám různé „vychytávky“. Věnovat se budeme také vložení miminka do nosítka a jeho správnému nastavení.
 • Jak podpořit vývoj dítěte? Cvičení s miminkem dle věkových kategorií zaměřené přesně na ty svalové partie, které potřebuje v daný měsíc ke svému motorickému vývoji dál. 
 • Nejste po porodu ve formě? Bolí vás záda? Kurz obsahuje i cviky na posílení a uvolnění zad. 

Ukáži vám také, jak pokládat spící dítě, aby se neprobudilo 🙂 

Proč chtít video kurz a knihu?
Máte malé miminko nebo se na něj teprve těšíte a nevíte, jak na něj? Nejste si jistá, váháte, jak miminko zvedat a nosit v náručí tak, aby mu to bylo příjemné? Ve video kurzu a knize, která je skvělým fyzickým doplňkem videí, si spolu vysvětlíme a ukážeme to nejdůležitější v péči o malé miminko od narození až po první krůčky vašeho miminka do posledního puntíku. 

Co nás vedlo k vytvoření video kurzu a sepsání knihy?
Kurzy, které pro rodiče s dětmi pořádáme, a osobní setkávání s maminkami, které často trápí ty stejné věci, nás vedli k vytvoření video kurzu a knize Handlingu a nošení dětí. Osobně se nemůžeme potkávat se všemi, a přesto bychom rádi pomohli a zprostředkovali rodičům, ať už jsou odkudkoliv, tento kurz a pomohli jim zažít ty něžné a spokojené chvilky s jejich miminky. Kniha i videa jsou plná situací, ve kterých jsou si rodiče nejvíce nejistí. 

video kurz

Videa si můžete v zabezpečené sekci na internetu se svými přístupovými hesly po zakoupení kdykoliv vracet, zastavovat, opakovat a dívat se na video a přímo u toho manipulovat s miminkem. Ve více než hodinovém pětidílném videu máte možnost vidět vše podstatné, o čem jste se v knize dočetli a představovali si, jak pohyby, polohy a situace vypadají v realitě. Záběry jsou natočené z několika úhlů tak, aby bylo vše jasné. Videa jsou rozdělena dle tří věkových kategorií: tedy na videa Miminko 0–3 měsíce, Miminko 3–6 měsíců a Miminko 6–12 měsíců. Poté následují dvě další videa, a to Nošení dětí v šátku či nosítku a Cvičení pro rodiče k posílení a uvolnění.

kniha

Kniha Handling a nošení dětí je skvělým fyzickým doplňkem videí, ve které se dozvíte to nejdůležitější v péči o malé miminko od narození až po první krůčky vašeho miminka do posledního puntíku. Knížku si můžete kdykoliv otevřít a připomenout si situace, které jste ve videích viděli. Kniha vás pohladí, dodá spoustu informací a ukáže nový pohled na mateřství. Kniha obsahuje 10 kapitol a 140 fotografií, které popisují různé situace, rady a tipy v péči o malé miminko tak, aby vám i vašemu miminku bylo příjemně a aby se vaše miminko vyvíjelo dobře a mělo dobrý start pro svůj psychomotorický vývoj. 
Nezapomeňte si přečíst recenze od maminek, naleznete je níže na stránce.

Podívejte se, co vás ve videokurzu a knize čeká

Ukázka knihy a přesný obsah videí a knihy Handling a nošení dětí
Podívejte se na PDF ukázku

Můžete si pořídit videa či knihu samostatně, nebo dohromady za výhodnou cenu.

videa
samotná

800 Kč

Po udělení už. jména a hesla máte přístup k online videím kdykoliv chcete a můžete si je pouštět kolikrát chcete. Přístupy máte na 12 měsíců. 

 

kniha
samotná

500 Kč

Po uhrazení částky vám bude kniha pečlivě zabalena a s láskou odeslána na vámi zadanou doručovací adresu. Cena knihy 500,- včetně poštovného. 

 

videa + kniha
„kombo“

1100 Kč

„Kombo“ obsahuje video kurz a knihu za výhodnou cenu a poštovným zdarma. Po uhrazení částky obdržíte přístupy k videím a bude vám zaslána kniha. 

 

videa + kniha + vaničkování
„premium“

1600 Kč

„Premium“ obsahuje video kurz a hnihu + videa vaničkování, podle kterých můžete s miminkem plavat a cvičit + 14 videí Baby masáží jako dárek. Poštovné zdarma.

 

Pro objednávku vyplňte formulář.

Do předmětu zadejte variantu, kterou si přejete:

 • „handling videa“
 • „handling kniha“
 • „handling kombo“,
 • „handling premium“

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše doručovací adresa. (V případě objednávky samotných videí nechce toto pole volné.)

  [bws_google_captcha]

   

  doporučení od odborníků

  Dítě potřebuje lásku, pohlazení, dotek a povzbuzení od 1. dne narození. Autorka video kurzu a knihy Handling a nošení dětí Vanda Schreirová, nabízí rodičům v dnešní době unikátní spojení knihy a názorných videí. Sekce jsou prakticky členěny dle vývojových fází dítěte. Na základě vlastních zkušeností matky vám názorně a přehledně předvádí techniky handlingu, novorozeneckých masáží, polohování ditěte, vaničkování, cvičení na velkém míči, owerbalu, včetně ukázky pomůcek (válečky,hnízdo, lehátko). Video je podbarveno relaxační hudbou a uklidňujícím slovním doprovodem. Doporučuji tento soubor všem rodičům pečujícím o děti s láskou a něhou. Komlex knižní publikace a videokurzu se stane vaším neocenitelním pomocníkem pro maminky. Na jeho základě se budete umět o malé miminko postarat bez obav.
  PaedDr. Olga Zachariášová
  vedoucí Reha-střediska RK, 25 let praxe ve fyzioterapii dětí

   

  Co říkají maminky o video kurzu a knize?

  Velmi děkuji za tato videa a knihu. Mrzí mě jedině to, že jsem ji nemohla držet v ruce již v září, kdy se mi předčasně narodilo 2 kilové miminko a ve mně bojovaly poporodní hormony, odloučení a strach, jak vše zvládnu. Knížku bych doporučila KAŽDÉ mamince, myslím, že by je měli rozdávat v porodnicích  Konečně knížka, kde je plno rad jednoduše popsaných, navíc s videi. Co víc si přát? Jedině štastné a spokojené miminko, a to díky “Handlingu a nošení dětí” společně s vlastní intuicí, určitě budete mít! Vando velice Vám děkuji, že maminkám radíte a pomáháte získávat více sebedůvěry. Neříkáte, že se něco musí a nekritizujete! ️ Moc si važím Vaší práce!
  Jana Bozděchová
  maminka

  ZAUJAL VÁS HANDLING? PODÍVEJTE SE I NA DALŠÍ PRODUKTY

  TÁTOVI A TAKY MÁMĚ
  kniha

  Těhotenstvím celá ta jízda jenom začíná… Kniha, ve které hovořím sice k mužům,  je vhodná jak pro maminky, tak tatínky. On totiž jejich klidný jednoduchý pohled (nadhled) je často právě ta věc, která nám ke spokojenému mateřství a péči o děti chybí

  VANIČKOVÁNÍ
  výuková videa

  Miminko je ve vodě jako doma, 9 měsíců v bříšku si vesele plavalo. Vaničkování je pro ně proto ta nejpřirozenější činnost, která je nejen uklidňuje ale pomáhá jim i s psychomotorickým vývojem.

  MÁMĚ
  kniha

  Těhotenství a mateřství je parádní jízda, kniha Mámě vám pomůže ji zvládnout s grácií a nadhledem. Knížka, která je plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o miminko a děti.

  BABY MASÁŽE
  videokurz

  Doteky jsou pro miminka velmi důležitá, díky nim ze začátku vnímají a poznávají nový svět ve kterém se ocitli. Nejde tedy jen o pomoc od bolestí bříška ale i mazlení se s Vaším miminkem.

  Co říkají maminky video kurzu a knize?

  Dítěti je potřeba poskytovat pouze nezbytně nutnou míru opory a nebrzdit jeho vlastní aktivitu.

  První se mi dostaly „do rukou“ videa. Mile mě překvapilo, že kurz obsahuje „pouze“ pět videí. (Za mě jednoznačná výhoda, že kurzem nemusím trávit hodně času). Hlavní tři videa jsou rozdělené podle věku miminka a další dvě doplňkové – o vázání šátku/nosítka a video s cvičením pro rodiče. Je příjemné, že zaneprázdněný rodič má možnost první shlédnout pro něj aktuální video a ihned dostane vše podstatné v kostce. Jak miminko zvedat, nosit, tipy jak s ním cvičit/trávit čas tak, aby se mohlo dobře rozvíjet. Nejrozsáhlejší je video o manipulaci s novorozencem, ale i tak se domnívám, že 25 minut se snad i s náročným miminkem dá najít. V té době bych toto video shlédla během jednoho kojení.  Přestože jsem již většinu věcí znala ať už z jiných zdrojů, či je sama objevila, našlo se i tak několik novinek, které bych si přála znát dříve. Jako je pokládání přes bok, nebo třeba nandavání nosítka v sedě. A přitom taková blbost, že? 🙂 Kniha mě nepotěšila o nic méně. Je vizuálně krásně udělaná a obsahuje mimo fotek s popisy, které korespondují s obsahem videí i potřebnou teoretickou „omáčku“ k tématu manipulace s miminkem a nošení, v závěru pak k tématu psychomotorického vývoje.  Oceňuji, že informace nejsou podávány stylem – takto je to správně, takto špatně. Kniha je psána laskavě a podporuje vás v tom dělat, co je vám přirozené. Nepřikazuje, nezakazuje, nehodnotí. Hlavní přínos vidím v tom, že vám kurz dodá podporu, že to co děláte, děláte v zásadě správně a pokud tápete, ukáže vám správný směr a k tomu třeba i něco navíc. A to přeci není k zahození. Nezbývá mi, než trochu zalitovat, že kurz nebyl na světě o několik měsíců dříve a nemohl mi tak být průvodcem v době, kdy bych ho potřebovala nejvíce. Ale tak třeba ještě s tím druhým, třetím, … 🙂
  Lída Hermanová
  maminka

  Čím více dostává dítě stimulů, tím více se může učit ze svých zkušeností. 

  Ještě před porodem jsem si pečlivě nastudovala, jak s miminkem zacházet podle jedné knížky. Přišlo mi to celkem složité. Říkala jsem si, ty jo, „dítě“, přece ho nemůžu zničit a bála jsem se, abych to vše dělala správně. Nejmenovaná kniha popisovala každý úchop a postup jak jej učinit. Jakmile jsem si domů z porodnice přinesla našeho malého Viktorka, padlo to na mě. Stres, únava a starost o malého. Tak moc jsem se snažila dělat vše podle knihy, ale byla tak složitá a zbytečně stresující, že jsem se rozhodla zavolat Vandě, aby přijela k nám domů a ukázala mi, jak na malého. Zjistila jsem, že to není vůbec složité a že nejsou žádná pravidla a že nepoškodím své miminko, pokud ho nechytím přesně podle stanoveného úchopu, který někdo vymyslel. Kurz handlingu a nošení dětí od Vandy je jednoduchý, věcný a přesně takový, jaký maminka, která má starost o svého drobečka potřebuje.
  Monika Resová
  maminka

  Kmotra knihy a video kurzu

  Znáte Vandu Schreierovou? Mne pomohla s tzv. „hanglingem“, neboli zacházením s miminkem. To byly Vojtíkovi asi 4 měsíce a já díky jeho velikosti trošku zápasila s tím, jak ho dobře nosit a uchopovat. Takže pokud si nejste jistá, nebo čekáte miminko, stojí za to vyzkoušet.
  Veronika Hejlíková
  maminka, kmotra knihy a videokurzu

   

   

   

  Top