Úvod > O mně

O mně

Mým posláním je dodat maminkám sebedůvěru a jistotu, že jsou ty nejlepší mámy na světě.

Jmenuji se Vanda Schreierová a jsem maminkou čtyř dětí, Mikuláška (2012), Vandičky (2013), Hynečka (2016) a Madlenky (2023). Když jsem se poprvé stala mámou, nebylo to pro vůbec snadné, hledala jsem pomoc v kurzech a knihách a i tak se chvílemi cítila ztracena. V tu chvíli jsem se rozhodla, že pomohu dalším maminkám, aby nemusely prožívat to stejné co já. Podařilo se mi skloubit péči o děti s prací, která je zároveň mým koníčkem a velmi mě naplňuje.

Jsem zakladatelkou vanickovani s.r.o., autorkou výukových videí vaničkování, videokurzů handlingu a nošení dětí. Jsem také autorkou knih, které se věnují péči o děti s ohledem na jejich psychický a fyzický vývoj. Rodinám s dětmi se věnuji již více než 12 let. 

 

Profesně jsem instruktorkou pohybové výchovy a plavání, kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ale vlastně toho dělám o hodně víc. Plaváním miminek to začalo a já postupně zjišťovala co maminky nejvíce zajímá, co je trápí a jak jim pomoci a celou cestu ulehčit a zpříjemnit. Inspirována i svými nelehkými začátky dělám to, co mi vlastně tenkrát chybělo a zjednodušilo by mi první měsíce s miminkem.

Pravidelně a ráda píši články, které jsou u maminek velmi oblíbené. Neustále jsem v kontaktu s maminkami a proto vím, co maminky zajímá, co řeší. Také vím, že je na internetu těžké najít hodnotné aktuální informace, které jdou s dobou a mohou maminkám pomoci. Sleduji aktuální trendy a neustále se vzdělávám.

Přednáším o kojeneckém plavání a handlingu s dětmi. Píši do časopisů a občas zavítám povídat do televize

Chtěla jsem Vám moc poděkovat za články na blogu, knihu a videa Handling a knihu Mámě. Velmi mi pomohly v záčátcích s malou dcerou, která často plakala, málo spala, často se budila a já už byla nervozní, nevrlá, naštvaná… A přitom stačilo tak málo, nosit ji v šátku – o kterém jsem do té doby byla přesvědčená, že škodí. Kojit ji každou půl hodinu, nechat ji u prsa i hodinu a půl, i když v porodnici, dětská lékařka, většina internetových rad a mnoho lidí okolo mě říkali něco úplně jiného. Reagovat na pláč okamžitě, vykašlat se na režim, spát společně v posteli, Váš pohled na rodičovství atd.- tím vším jsem se začala řídit a nejednou byl klid. Stačilo vsadit na přirozenost. Je opravdu těžké zorientovat se v přemíře často protichůdných názorů, obzvlášť pro matku začátečnici a díky vám už vím, kterým směrem chci jít. Takže ještě jednou díky za knihy, videa, blog a za Vás Vando!

Pavla Stiborová

POSKYTUJI

VANIČKOVÁNÍ

online videokurz a osobní kurzy

Voda je pro miminka nejpřirozenějším prostředím, přeci jen v ní strávili celých 9 měsíců. Proto je pro ně vaničkování tak uklidňující a zároveň jim pomáhá nejen s psychomotorickým vývojem, posilováním, ale také s bolestmi bříška. Jde v podstatě o plavání doma ve vaně. Že nemáte vanu? Nevadí, i na to mám řešení:) 

Videokurzy jsou natočení tak, aby jste zvládla vaničkovat doma i Vy či Váš manžel nebo babička. Vždy vše uvidíte z několika úhlů, lekce jsou přizpůsobené věku a dovednostem miminka a v našem online prostředí se můžete ke všemu kdykoliv vrátit.

PŘEDPORODNÍ KURZY – PRAHA

Jednodenní kurz o délce 3 – 4 hodin rozdělen do tří sekcí

  • Součástí je i kniha a videokurz Handling a nošení dětí.
  • Jako dárek obdržíte Baby masáže, podle kterých můžete své miminko masírovat.
  • Lekce je vedená zkušenou maminkou,  certifikovanou instruktorkou, lektorkou nošení a handlingu s dětmi a autorkou knih věnovaných péči o děti Vandou Schreierovou.
  • Kurz probíhá v příjemném prostředí ve skupince maximálně tří maminek, aby byl dosažen co možná nejindividuálnější přístup.

Kurz je pořádán v Praze v našem novém centru na adrese Dobrovského 26, Praha 7. 

Termíny, přesný obsah kurzu a přihlášku naleznete v odkaze:

HANDLING

online videokurz a kniha

Když se miminko narodí a Vy si ten uzlíček přinesete domu, často se ho člověk bojí dotknout, aby mu neublížil. Správná manipulace s miminkem je opravdu důležitá, ale není potřeba se ji vůbec bát, stačí jen malé nasměrování a Vaše intuice. 

Kniha a videokuz handling je právě o tom nasměrování. Ukáži Vám jak se můžete se svým miminkem začít mazlit a jak jednoduché to s doteky a manipulací vlastně je. 

Věnuji se veškeré manipulaci od novorozence až do prvního roku miminka, ukáži Vám jak ho přebalovat, pokládat, předávat z náruče, přendavat bez probuzení, převlékat, chovat či nosit v šátku, cvičit a koupat. Kniha je plná detailních fotografií s návodem jak na to, videokurz knihu doplňuje a ukazuje vše z více úhlů a ve větším detailu.

Kmotrou knížky je Veronika Hejlíková.

TÁTOVI A TAKY MÁMĚ

kniha – NOVINKA

Tato kniha je psána především pro muže, táty (pozor, i pro ženy, čtěte dál…), aby se lépe zorientovali v novém světě s miminkem a svou „novou“ ženou, protože život už nikdy nebude takový, jaký byl. Bude ještě lepší! Pochopit potřeby miminka, nečekat, až bude větší, a být si se ženou stále blízcí je velká část úspěchu být rodičemKniha je vhodná také pro maminky, je totiž plná informací, jak pečovat o děti. Hovořím v ní sice k mužům, ale právě jejich klidný jednoduchý pohled (nadhled) je často právě ta věc, která nám ke spokojenému mateřství a péči o děti chybí. Důležití jsou pro tuto jízdu oba, jak muž, tak i žena, a troufám si říct, že když tuto knihu budete číst společně, budete si zase o chlup bližší. Představ o výchově může mít člověk, než drží své vlastní dítě, milion, ale ty se mu brzy zboří jako domeček z karet.

A že muži nejsou na miminka? Nevědí, co s nimi dělat, bojí se a čekají, až budou větší? To vůbec nemusí! Miminka jsou fajn! Jen je pochopit. 🙂

JAK SE ZBAVIT PLENEK

kniha 

Kdysi jsem se dozvěděla o indiánech a jejich způsobu „odplenkování“. A celá ta plenkohitparáda se mi propojila. Neustálé hlídání, zda se dítěti zrovna nechce, opakované vysazování na nočník, používání nočníku, který zahraje, když do něj spadne „výtvor“… a další opravdu fajn věcičky a triky, které ale fungují teprve tehdy, až je dítě na odplenkování zralé. Což bývá u každého dítěte jinak, a proto je potřeba k celé situaci přistupovat individuálně.

V knížce vám proto ukážu, jak poznat, že je dítě zralé. Vysvětlím vám tuto metodu a poskytnu informace, jak postupovat při odplenkovávání, jak řešit různé problémy, které mohou nastat. Také si můžete přečíst některé vybrané modelové příběhy rodičů, již tuto metodu zvolili. Roky jsem sbírala informace při konzultacích s rodiči a vytvořila tak ucelenou indiánskou metodu odplenkování.

MÁMĚ

kniha

Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho. Být mámou není vždy jednoduché a člověk je často plný pochybností, zda to co dělá či cítí je správné a zároveň je tu najednou spousta rad ze svého okolí či internetu. Kniha Mámě Vám dá nadhled a ukáže Vám jaké to doopravdy je být mámou a že jsme na tom všichni stejně, jen ne vždy to všichni přiznají. Pomůže Vám objevit své mateřské já a ukáže různé cesty jak k němu přistoupit.

Knížce se staly kmotrami tři báječné sudičky. Michaela Tomešová, Lucie Křížková a Maškrtnica (Juliana Fischerová).

MÁMHO

deník

Mateřství je proměna, je to proces. Deník Mámho vám pomůže si vaši proměnu zaznamenat a uchovat.  V deníku je prostor pro vaše poznámky, malůvky, pocity a vzpomínky, aby jste se k nim mohli jednou vrátit a podívat se na cestu, kterou jste ušla.

Designový deník pro tři roky vašeho života. Zachyťte a uchovejte si vzpomínky na vaši cestu mateřstvím, na to nej z každého dne. Stát se mámou je totiž nejkrásnější proměna v životě. V deníku naleznete články, doplňovačky o miminku a také prostor pro vás – pro váš život.

BABY MASÁŽE

online video kurz

Prostřednictvím 14 instruktážních videích o celkové délce 62 minut můžete masírovat vaše miminko krok za krokem. Masáže dokáží ulevit od bolesti, podporují vývoj miminka a doteky, které svému miminku věnujete tvoří nepřekonatelné pouto. Videa jsou rozdělena dle částí těla a jsou zakončená celkovou masáží. Můžete si je pouštět kdykoliv a přesně podle nich miminko masírovat v daný moment.  

REFERENCE

Dobrý den, Vando. Posílám Vám pozdrav, jelikož jsem právě na naše FB stránky nasdílela váš článek o ohýbání proutku ;o))). A chtěla bych vám napsat, že je velmi pěkně napsaný s podrobnou znalostí problematiky a s velkým citem pro přístupnost a pochopitelnost pro rodiče. Je vidět, že svou práci děláte odborně a s láskou a to je moc důležité. Jsem fyzioterapeut s 20 ti letou praxí, mou klientelou jsou novorozenci, rizikoví novorozenci a děti se speciálními potřebami. Pracuji mnoha metodami, ale správná manipulace s dítětem je vždy základ. Přeji vám do Vaší práce hodně elánu a skvělých klientů, kteří dokážou ocenit Vaše nasazení a přístup.
Šárka Smíšková

Zlaté ruce, čisté srdce, láska k dětem… a mnoho dalších superlativů, to je Vanda. Její práce s Deborkou při vaničkování byla láskyplná a profesionální. Hodně věcí naučila nás rodiče i naši malou Deborku, která od vaničkování vodu miluje. Posílily jí krásně všechny svalíky, hlavně nožičky. Kvůli „prdíkům“ Deborky nám Vanda mimo vaničkování ukázala úžasnou masáž bříška. Také jak mám s malou manipulovat a jak ji mám uvázat do šátku. Moc děkujeme Vandě za její jak profesionální, tak zároveň lidský přístup a lásku k dětem. Děkujeme za vše Vando! Debi a Alex.
Alexandra Abrahamová

Zakoupila jsem videokurz vaničkování a jsem moc spokojená. Videa jsou krásně udělaná, srozumitelná a názorná. Je skvělé, že může malý posilovat a zároveň se bavit a připravovat na plavání ve velkém bazénu. Paní Vanda je navíc úžasný člověk, který mi přes maily pomohl s několika problémy, s nimiž mě lékařka pouze odbyla. Opravdu moc moc moc doporučuji !!!!
Jiřina Kocourková

 

Cenné zkušenosti

Setkávám se s uznávanými osobnostmi v oboru a trvale se vzdělávám. Mám zkušenosti s problémy při koupání, vaničkováním dvojčátek, dětí s Downovýcm syndromem. Také s vaničkováním s nevidomými rodiči. Jako maminka tří dětí mám zkušenosti a pochopení se vším co mateřství provází – s nevyspáním, únavou, psychickým i fyzickým vyčerpáním.

Certifikáty:

  • Instruktor pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku
  • Instruktor dětského plavání
  • Zdravotník – zdravotnické minimum
  • Plavčík
  • Kvalifikovaný lektor vázání šátku podle Trageschule®

Má práce mě velmi baví a naplňuje. Je to zároveň můj koníček, a proto práci provádím naplno s nadšením a odpovědně.

Literatura, která mne inspirovala

Byby in Balance – Hartz Hower, Kienzle-Muller
Ein Baby will getragen sein – Evelin Kirkilionis
Babys in Bewegung – Kienzle-Muller, Wilke – Kaltenbach
Znovuzrozený porod, Michel Odent
Péče v průběhu normálního porodu – praktická příručka WHO – vydalo WHO v r. 1996
Poporodní péče o matku a novorozence – praktická příručka WHO – vydalo WHO v r. 1996
10 kroků k optimální porodní péči – IMBCO
Aktivní porod, Janet Balaskasová
Hypnoporod, Marie Monganová
Zázrak porodu, Gaskin Ina May
Hovory s porodní bábou, Jana Doležalová
Kontaktní rodičovství, William Sears a Martha Searsová
Koncept kontinua, Jean Liedloffová
Slzy po porodu, jak překonat depresivní nálady, Elisabeth Geisel
Bonding – porodní radost, Ivana Antalová, Gauri Chrastilová a Michaela Mrowetz
Jak se domluvit s kojencem a batoletem, Terezie Vasilovčík Šustová
Nejšťastnější miminko v okolí, Harvey Karp
Nejšťatnější batole v okolí, Harvey Karp
Jak se rodí vodníčci, Eva Kiedroňová
Rozvíjej se děťátko, Eva Kiedroňová
Něžná náruč rodičů, Eva Kiedroňová
Porodní asistentkou krok za krokem, Zuzana Štromerová, BSc a kolektiv
Porod s dulou, Marshall H.Klaus, John H.Kennell, Phyllis H.Klaus
Naše dítě, Mudr. Mirka Klímová-Fugnerová
Každé dítě může dobře spát, Annette Kast-Zahn, dr.Hartmut Morgenroth
Cvičení po porodu, metoda Cantienica, Benita Canttieni
 

 

 

 

Top