Úvod > O mně

O mně

Mým posláním je dodat maminkám sebedůvěru a jistotu, že jsou ty nejlepší mámy na světě.

Jmenuji se Vanda Schreierová a jsem maminkou tří dětí, Mikuláška (2012), Vandičky (2013) a Hynečka (2016). Když jsem se poprvé stala mámou, nebylo to pro vůbec snadné, hledala jsem pomoc v kurzech a knihách a i tak se chvílemi cítila ztracena. V tu chvíli jsem se rozhodla, že pomohu dalším maminkám, aby nemusely prožívat to stejné co já. Podařilo se mi skloubit péči o děti s prací, která je zároveň mým koníčkem a velmi mě naplňuje.

Profesně jsem instruktorkou pohybové výchovy a plavání, kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Ale vlastně toho dělám o hodně víc. Plaváním miminek to začalo a já postupně zjišťovala co maminky nejvíce zajímá, co je trápí a jak jim pomoci a celou cestu ulehčit a zpříjemnit. Inspirována i svými nelehkými začátky dělám to, co mi vlastně tenkrát chybělo a zjednodušilo by mi první měsíce s miminkem.

Pravidelně a ráda píši články, které jsou u maminek velmi oblíbené. Neustále jsem v kontaktu s maminkami a proto vím, co maminky zajímá, co řeší. Také vím, že je na internetu těžké najít hodnotné aktuální informace, které jdou s dobou a mohou maminkám pomoci. Sleduji aktuální trendy a neustále se vzdělávám.

Přednáším o kojeneckém plavání a handlingu s dětmi. Píši do časopisů a občas zavítám povídat do televize

Chtěla jsem Vám moc poděkovat za články na blogu, knihu a videa Handling a knihu Mámě. Velmi mi pomohly v záčátcích s malou dcerou, která často plakala, málo spala, často se budila a já už byla nervozní, nevrlá, naštvaná… A přitom stačilo tak málo, nosit ji v šátku – o kterém jsem do té doby byla přesvědčená, že škodí. Kojit ji každou půl hodinu, nechat ji u prsa i hodinu a půl, i když v porodnici, dětská lékařka, většina internetových rad a mnoho lidí okolo mě říkali něco úplně jiného. Reagovat na pláč okamžitě, vykašlat se na režim, spát společně v posteli, Váš pohled na rodičovství atd.- tím vším jsem se začala řídit a nejednou byl klid. Stačilo vsadit na přirozenost. Je opravdu těžké zorientovat se v přemíře často protichůdných názorů, obzvlášť pro matku začátečnici a díky vám už vím, kterým směrem chci jít. Takže ještě jednou díky za knihy, videa, blog a za Vás Vando!

Pavla Stiborová

VANIČKOVÁNÍ

online videokurz a osobní kurzy

Voda je pro miminka nejpřirozenějším prostředím, přeci jen v ní strávili celých 9 měsíců. Proto je pro ně vaničkování tak uklidňující a zároveň jim pomáhá nejen s psychomotorickým vývojem, posilováním, ale také s bolestmi bříška. Jde v podstatě o plavání doma ve vaně. Že nemáte vanu? Nevadí, i na to mám řešení:) 

Videokurzy jsou natočení tak, aby jste zvládla vaničkovat doma i Vy či Váš manžel nebo babička. Vždy vše uvidíte z několika úhlů, lekce jsou přizpůsobené věku a dovednostem miminka a v našem online prostředí se můžete ke všemu kdykoliv vrátit.

HANDLING

online videokurz a kniha

Když se miminko narodí a Vy si ten uzlíček přinesete domu, často se ho člověk bojí dotknout, aby mu neublížil. Správná manipulace s miminkem je opravdu důležitá, ale není potřeba se ji vůbec bát, stačí jen malé nasměrování a Vaše intuice. 

Kniha a videokuz handling je právě o tom nasměrování. Ukáži Vám jak se můžete se svým miminkem začít mazlit a jak jednoduché to s doteky a manipulací vlastně je. 

Věnuji se veškeré manipulaci od novorozence až do prvního roku miminka, ukáži Vám jak ho přebalovat, pokládat, předávat z náruče, přendavat bez probuzení, převlékat, chovat či nosit v šátku, cvičit a koupat. Kniha je plná detailních fotografií s návodem jak na to, videokurz knihu doplňuje a ukazuje vše z více úhlů a ve větším detailu.

Kmotrou knížky je Veronika Hejlíková.

MÁMHO

deník

Mateřství je proměna, je to proces. Deník Mámho vám pomůže si vaši proměnu zaznamenat a uchovat.  V deníku je prostor pro vaše poznámky, malůvky, pocity a vzpomínky, aby jste se k nim mohli jednou vrátit a podívat se na cestu, kterou jste ušla.

Designový deník pro tři roky vašeho života. Zachyťte a uchovejte si vzpomínky na vaši cestu mateřstvím, na to nej z každého dne. Stát se mámou je totiž nejkrásnější proměna v životě. V deníku naleznete články, doplňovačky o miminku a také prostor pro vás – pro váš život.

MÁMĚ

kniha

Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho. Být mámou není vždy jednoduché a člověk je často plný pochybností, zda to co dělá či cítí je správné a zároveň je tu najednou spousta rad ze svého okolí či internetu. Kniha Mámě Vám dá nadhled a ukáže Vám jaké to doopravdy je být mámou a že jsme na tom všichni stejně, jen ne vždy to všichni přiznají. Pomůže Vám objevit své mateřské já a ukáže různé cesty jak k němu přistoupit.

Knížce se staly kmotrami tři báječné sudičky. Michaela Tomešová, Lucie Křížková a Maškrtnica (Juliana Fischerová).

REFERENCE

Dobrý den, Vando. Posílám Vám pozdrav, jelikož jsem právě na naše FB stránky nasdílela váš článek o ohýbání proutku ;o))). A chtěla bych vám napsat, že je velmi pěkně napsaný s podrobnou znalostí problematiky a s velkým citem pro přístupnost a pochopitelnost pro rodiče. Je vidět, že svou práci děláte odborně a s láskou a to je moc důležité. Jsem fyzioterapeut s 20 ti letou praxí, mou klientelou jsou novorozenci, rizikoví novorozenci a děti se speciálními potřebami. Pracuji mnoha metodami, ale správná manipulace s dítětem je vždy základ. Přeji vám do Vaší práce hodně elánu a skvělých klientů, kteří dokážou ocenit Vaše nasazení a přístup.
Šárka Smíšková

Zlaté ruce, čisté srdce, láska k dětem… a mnoho dalších superlativů, to je Vanda. Její práce s Deborkou při vaničkování byla láskyplná a profesionální. Hodně věcí naučila nás rodiče i naši malou Deborku, která od vaničkování vodu miluje. Posílily jí krásně všechny svalíky, hlavně nožičky. Kvůli „prdíkům“ Deborky nám Vanda mimo vaničkování ukázala úžasnou masáž bříška. Také jak mám s malou manipulovat a jak ji mám uvázat do šátku. Moc děkujeme Vandě za její jak profesionální, tak zároveň lidský přístup a lásku k dětem. Děkujeme za vše Vando! Debi a Alex.
Alexandra Abrahamová

Zakoupila jsem videokurz vaničkování a jsem moc spokojená. Videa jsou krásně udělaná, srozumitelná a názorná. Je skvělé, že může malý posilovat a zároveň se bavit a připravovat na plavání ve velkém bazénu. Paní Vanda je navíc úžasný člověk, který mi přes maily pomohl s několika problémy, s nimiž mě lékařka pouze odbyla. Opravdu moc moc moc doporučuji !!!!
Jiřina Kocourková

 

Cenné zkušenosti

Setkávám se s uznávanými osobnostmi v oboru a trvale se vzdělávám. Mám zkušenosti s problémy při koupání, vaničkováním dvojčátek, dětí s Downovýcm syndromem. Také s vaničkováním s nevidomými rodiči. Jako maminka tří dětí mám zkušenosti a pochopení se vším co mateřství provází – s nevyspáním, únavou, psychickým i fyzickým vyčerpáním.

Certifikáty:

  • Instruktor pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku
  • Instruktor dětského plavání
  • Zdravotník – zdravotnické minimum
  • Plavčík
  • Kvalifikovaný lektor vázání šátku podle Trageschule®

Má práce mě velmi baví a naplňuje. Je to zároveň můj koníček, a proto práci provádím naplno s nadšením a odpovědně.

Literatura, která mne inspirovala

Byby in Balance – Hartz Hower, Kienzle-Muller
Ein Baby will getragen sein – Evelin Kirkilionis
Babys in Bewegung – Kienzle-Muller, Wilke – Kaltenbach
Znovuzrozený porod, Michel Odent
Péče v průběhu normálního porodu – praktická příručka WHO – vydalo WHO v r. 1996
Poporodní péče o matku a novorozence – praktická příručka WHO – vydalo WHO v r. 1996
10 kroků k optimální porodní péči – IMBCO
Aktivní porod, Janet Balaskasová
Hypnoporod, Marie Monganová
Zázrak porodu, Gaskin Ina May
Hovory s porodní bábou, Jana Doležalová
Kontaktní rodičovství, William Sears a Martha Searsová
Koncept kontinua, Jean Liedloffová
Slzy po porodu, jak překonat depresivní nálady, Elisabeth Geisel
Bonding – porodní radost, Ivana Antalová, Gauri Chrastilová a Michaela Mrowetz
Jak se domluvit s kojencem a batoletem, Terezie Vasilovčík Šustová
Nejšťastnější miminko v okolí, Harvey Karp
Nejšťatnější batole v okolí, Harvey Karp
Jak se rodí vodníčci, Eva Kiedroňová
Rozvíjej se děťátko, Eva Kiedroňová
Něžná náruč rodičů, Eva Kiedroňová
Porodní asistentkou krok za krokem, Zuzana Štromerová, BSc a kolektiv
Porod s dulou, Marshall H.Klaus, John H.Kennell, Phyllis H.Klaus
Naše dítě, Mudr. Mirka Klímová-Fugnerová
Každé dítě může dobře spát, Annette Kast-Zahn, dr.Hartmut Morgenroth
Cvičení po porodu, metoda Cantienica, Benita Canttieni
 

 

Máte malé miminko a potřebujete s něčím poradit?

Napište mi nebo zavolejte (607 257 624).

Ráda se s vámi sejdu, poradím ohledně miminka nebo čehokoliv, co vás zajímá.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Top