Úvod > Předporodní kurz

Předporodní kurz

ČEKÁTE MIMINKO?

Využijte možnost předporodního kurzu

 • Jednodenní kurz o délce 3 – 4 hodin rozdělen do tří sekcí.
 • Součástí je i kniha a videokurz Handling a nošení dětí.
 • Jako dárek obdržíte Baby masáže, podle kterých můžete své miminko masírovat.
 • Lekce je vedená zkušenou maminkou,  certifikovanou instruktorkou, lektorkou nošení a handlingu s dětmi a autorkou knih věnovaných péči o děti Vandou Schreierovou.
 • Kurz probíhá v příjemném prostředí v malé skupince, aby byl dosažen co možná nejindividuálnější přístup. 
PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ
KNIHA A VIDEOKURZ
součást kurzu
VANDA SCHREIEROVÁ
DÁREK BABY MASÁŽE
Previous
Next

O čem si budeme povídat?

1. část

Příprava na „nepřipravitelné“ – co očekávat, spíše neočekávat, jak se cítí maminka po porodu, co prožívá a na co je dobré se zaměřit. Co je normální v šestinedělí – jak probíhá? Úvod k úspěšnému nástupu laktace a kojení.

2. část

Péče o novorozence – základní potřeby, chování, projevy, pláč, novorozenecká kolika a problémy s adaptací – jak je řešit, triky a fígle vedoucí ke spokojenému miminku. Zacházení s miminkem – handling během dne, zvedání, nošení, pokládání.

3. část

Nošení miminka na těle rodiče – proč své dítě nosit a základní informace v čem a jak nosit. Vyzkoušíte si šátek a nosítko a naučíte se jej použít. Individuální dotazy – povídání a odpovědi na vaše otázky.

Můžete tím vším projít a „bojovat za pochodu“, ale štěstí přeje připravenému. Buďte o kousek blíž spokojenému mateřství a miminku, kterému rozumíte a víte, co potřebuje. Jste to totiž hlavně vy! Sebevědomá a vědomá toho, co dělá malému miminku dobře. Určitě už jste slyšela, že až se vám „to“ narodí, tak se nevyspíte, nebo už nikdy nebudete pít teplou kávu. Tak já vám slibuji, že poslední teplou kávu nebudete pít u mě, ale i poté, co si domů z porodnice přinesete vaše miminko a budete ji pít oběma rukama! 

Vypsané termíny:

 • KURZY SE ZAČNOU OPĚT KONAT PO PRÁZDNINÁCH. NOVĚ VYPSANÉ TERMÍNY MŮŽETE ČEKAT V PRŮBĚHU ZÁŘÍ. VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ PRÁZDNINY A KDYBYSTE PŘECI JEN ZATOUŽILY DOZVĚDĚT SE VÍCE INFORMACÍ OHLEDNĚ PORODU, PODÍVEJTE SE NA NABÍDKU ONLINE PŘEDPORODNÍHO KURZU 🙂

Pokud je termín, který by vám nejvíce vyhovoval, plně obsazen, můžete se přihlásit jako náhradnice. V případně, že by se některá z maminek nemohla kurzu účastnit, budete o volném místě vědět jako první! 🙂 

V případě zájmu vyplňte přihláškový formulář s datem, které jste si vybrala.

Budu se na vás těšit!

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Zvolený termín

  Kurz je určen pro všechny těhotné ženy, které se chtějí připravit na období po porodu a vědět, co malé miminko potřebuje, co mu dělá dobře a být si tak jistá, že to co děláte, je správně. Většina žen v těhotenství přemýšlí hlavně o porodu a proto se na něj připravují. Na období, kdy si domů přinesou své miminko se ženy tolik nepřipravují – snad kromě výbavičky. V první řadě se na toto období těší. „Konečně budu mít miminko doma“ říká si skoro každá maminka. Péče o miminko přeci nemůže být nijak složitá – známe to z filmu, nebo časopisu. Nakojím, pohladím, položím a budu se rozplývat nad mým zlatíčkem – Takovou představu máme všechny. A jakmile jsme v dané situaci, doma z porodnice, zasažené velkou změnou, ochromeny hormony, nějak nám dojde, že to úplně jako z časopisu nebude. Nejsme si jisté manipulací s miminkem, nevíme, zda to, co děláme, je správně. Ve vodě nám miminko klouže, často pláče a nevíme proč. Má pořád hlad  – asi – nebo proč si tedy pořád cucá ručičky? Otázky jako: „Mám dost mléka, vždyť jsem ho teď krmila“? „Je taková stolice normální?“ „Proč pořád pláče ve stejný čas večer?“ „Proč ho bolí bříško?“ dokáží v tak křehkém čase po porodu pěkně rozhodit. 

  Většina předporodních kurzů je zaměřena na těhotenství a porod, tento se však věnuje času poté. V tomto obodbí je potřeba pochopit a seznámit se nejen s vaším miminkem, ale i sama se sebou a sovu novou rolí – maminkou. Vplujte do mateřské role s co nejvíce praktickými radami, které tenkrát tolik chyběly mě. Z praxe už vím, protože osobní kurzy již vedu řadu let, že v porodnici vás péči o malé miminko, kojení či běžné manipulační techniky s miminkem, nenaučí. Období po porodu je vážně jízda. Představ můžeme mít milion, ale ty se vám zboří jako domeček z karet při prvním pláči, kdy si nebudete jistá, co s miminkem dělat. 

  Nechte tatínky či jiný doprovod doma 🙂  Prožijte toto setkání jako čistě holčičí záležitost. Jako dárek jim můžete věnovat mou novou knihu Tátovi a taky mámě, která je psaná právě pro ně. 

  Některé pojišťovny na předporodní kurzy přispívají. Informujte se u své pojišťovny. 

  Případně se můžete přihlásit telefonicky, nebo emailem.

  Těším se na vás,

  Vanda Schreierová, tel: 607 257 624, email:vschreierova@gmail.com

  Co o kurzu říkají maminky?

  Pani Vanda Schreireová vyzařuje velmi pozitivní energií, má dlouholeté zkušenosti a mnoho znalostí podložených vědeckými výzkumy, které srozumitelně a vstřícně předává. Dokázala ve mě vzbudit pocit, že všechno se dá zvládnout a nic není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Odcházela jsem v úžasné náladě a s odhodláním, že příroda to má vymyšlené nejlíp a že se není potřeba ničeho bát. Kurz se koná v naprosto příjemném a přirozeném prostředí, ve kterém jsem nebyla nijak napjatá ani nervózní a neváhala jsem se zeptat na všechno, co mě zajímalo. Velmi oceňuji, že v rámci kurzu jsme obdrželi také knihu o Handlingu a nošení dětí, kterou jsem ještě ten den skoro celou přečetla. Současně jsme dostali přístup k výukovým videím handlingu a baby masáží, ke kterým se můžeme kdykoliv vrátit, což je obrovské plus, když za pár týdnů už nebude paměť sloužit. Sečteno a podtrženo se mi kurz moc líbil, odnesla jsem si mnoho znalostí i praktických dovedností včetně úvazu dítěte do šátku a určitě budu doporučovat dál."
  Jana Smolová
  Maminka
  Dobry den Vanda, posielam moje dojmy z vasho kurzu. Myslela som, ze napisem uz vcera, ale bola som tak nadsena, ze som potrebovala vsetko to pozitivum a informacie prerozpravat mojej polovicke. Mala som obavu z daneho kurzu, lebo som nevedela co cakat. Ale vas kurz prebiehal velmi prirodzene a nenutene, bol plny informacii ktore boli velmi mudro, zrozumitelne a aj zabavne podane. Prostredie a uvitanie kde sa kurz konal bolo velmi prijemne. Necakala som nieco podobne. Odporucam vsetkym prvorodickam. Verim, ze aj maminy, ktore uz porod absolvovali by si tam nasli nieco nove co by im pomohlo. Dakujem a prajem vam vela uspechov v pracovnom aj sukromnom zivote. Uz sa tesim na citanie vasich knih a pustani videi. Alzbeta
  Alžbeta Šotkovská
  Maminka
  Po prvním porodu jsem se cítila bezradně a protože mě to vše čekalo podruhé, rozhodla jsem se pro tento kurz. Přiznávám se, že jsem se druhého dítěte obávala, s tím prvním to nebyla procházka růžovým sadem. Vanda mi na kurzu ukázala věci, které jsem tenkrát nevěděla, ne že bych se nepřipravovala, ale byla jsem plná obav, že když dítě budu více nosit, tak bude rozmazlené apod. Celé jsem si to udělala těžší vlastně sama, protože jsem poslouchala rady "chytrých rádců" a ne sama sebe. Díky Vando za Vás a vaší báječnou práci!
  Veronika Soukupová
  Maminka
  Často se mne kamarádky ptají, jaké knížky mateřství, péči o dítě či jiné kurzy bych jim doporučila. Moje odpověď je kurz od Vandy, víc jsem se po jeho absolvování v knihách na daná témata nedočetla. Navíc se dozvíte přesně ty praktické informace bez zbytečného obalu navíc. Vanda má navíc takovou energii, takže když ji vidíte na živo, máte pocit, že ji znáte snad celý život a je vám s ní prostě fajn.
  Karolína Malá
  Maminka
  Tohle byl můj první předporodní kurz a byla jsem velice mile překvapená. Atmosféra kurz byla moc příjemná. Líbilo se mi i to, že jsme tam byli jen 4 a díky tomu se nám mohla paní Vanda víc věnovat a zodpovědět nám všechny otázky. Kurz byl pro mě skutečně užitečný a dozvěděla jsem se hodně zajimavých informací. Líbilo se mi i to, že paní Vanda ke každěmu svému tvrzení přidává výsledky výzkumů, které to podporují. Jako prvorodička jsem měla strach, abych svému děťátku nějak neublížila. Nic pořádného jsem o dětech nevěděla. Teď už mám větší sebevědomí a jsem si jistá, že se o své mimi dokážu postarat.
  Veronika Ramos
  Maminka
  Účastnila jsem se kurzu zhruba před rokem v centru Weleda, kde jej Vanda vedla. Tehdy jsem tam již byla s miminkem na světě a odcházela jsem nemírně nabitá. Plná informací, které jsem tak nějak tušila, ale Vanda mě v nich upevnila a podpořila mé mateřské sebevědomí. Každé mamince bych takovou zkušenost doporučila. Budete se pak cítit jistěji a více si užívat miminka, místo toho, abyste řešila zda to, co děláte je správně nebo špatně.
  Tereza Srnečková
  Maminka
  Na kurz jsem se přihlásila na doporučení kamarádky a splnil všechny moje očekávám, jak je i inzerováno na webu. Kurz je veden ve velmi příjemném prostředí, takže je velmi rychle navozena přátelská nálada a člověk se necítí, jak na školení. Určitě bych i vyzdvihla, že skupina je malá a byla složena pouze s maminek a tedy se dalo v průběhu na cokoliv zeptat a byl na to dostatek času. Dopředu jsem nestudovala skoro žádné informace a z kurzu jsem odcházela s pocitem, že jsem se dozvěděla vše potřebné a tím, že byl kurz v jednom dni, tak se mi všechno rozumně spojilo dohromady. Je super, že člověk z kurzu odchází i s knihou a tedy není nucen si dělat poznámky, ale může se plně věnovat Vandě a jejímu skvělému výkladu. Knihu pak můžou použít oba rodiče 🙂
  Jindřiška Bartůšková
  maminka
  Dobrý večer, Vando, chtěla bych Vám moc poděkovat za dnešní předporodní kurz. Bylo to úžasně klidné, příjemné a milé posezení. díky kterému jsem se uklidnila, že moje představy nejen o porodu nejsou nereálné. Vy a Váš přístup k tématu mateřství mne ubezpečil, že v mnoha situacích stačí používat "selský rozum" a že tělo a příroda ví co dělat. Knihu o Handlingu jsem začala číst ve vlaku při cestě domů a věřím, že kdybych neměla potřebu manželovi sdělit veškeré dojmy z dnešního setkání, již bych ji měla přečtenou. Jsem neskutečně vděčná, že jsem na Váš profil narazila na instagramu a mohla si i osobně vyslechnout všechny Vaše poznatky. Je velice těžké slovy popsat to zklidnění a pohodu, které po dnešku cítím, ale Vy mi budete určitě rozumět. Děkuji Vám <3
  Lucie L.
  maminka
  Top