Úvod > Předporodní kurz

Předporodní kurz

ČEKÁTE MIMINKO?

Využijte možnost předporodního kurzu

 • Jednodenní kurz o délce 4 – 5 hodin rozdělen do dvou sekcí.
 • Součástí je i kniha a videokurz Handling a nošení dětí. Také skripta k porodní části.
 • Jako dárek obdržíte Baby masáže, podle kterých můžete své miminko masírovat.
 • Kurz je veden profesionály v oboru –  zkušenou maminkou,  certifikovanou instruktorkou, lektorkou nošení a handlingu s dětmi a autorkou knih věnovaných péči o děti Vandou Schreierovou a Julií Bischofovou, porodní asistentkou.
 • Kurz probíhá v příjemném prostředí a přátelském duchu, aby byl dosažen co možná nejindividuálnější přístup. 
PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ
KNIHA A VIDEOKURZ
součást kurzu
DÁREK BABY MASÁŽE
Previous slide
Next slide

O čem si budeme povídat?

1. část

Porod - příprava na „nepřipravitelné“ – co očekávat, jak probíhá porod, úlevové techniky. Co je normální v šestinedělí – jak probíhá? Úvod k úspěšnému nástupu laktace a kojení.

2. část

Péče o novorozence – základní potřeby, pláč, novorozenecká kolika a problémy s adaptací – jak je řešit? Zacházení s miminkem – handling během dne, zvedání, nošení, pokládání.

3. část

Nošení miminka na těle rodiče – proč své dítě nosit a základní informace v čem a jak nosit. Vše si můžete "ošahat" - obdržíte video návody, jak vázat, jak dát dítě do nosítka. A mnoho dalšího.

Můžete tím vším projít a „bojovat za pochodu“, ale štěstí přeje připravenému. Buďte o kousek blíž spokojenému mateřství a miminku, kterému rozumíte a víte, co potřebuje. Jste to totiž hlavně vy! Sebevědomá a vědomá toho, co dělá malému miminku dobře. Určitě už jste slyšela, že až se vám „to“ narodí, tak se nevyspíte, nebo už nikdy nebudete pít teplou kávu. Tak já vám slibuji, že poslední teplou kávu nebudete pít na kurzu, ale i poté, co si domů z porodnice přinesete vaše miminko a budete ji pít oběma rukama! 

Vypsané termíny:

3.9.2024 (9:00 – 14:00 počet míst je omezen – můžete se hlásit)

V případě zájmu vyplňte přihláškový formulář.

Budeme se na vás těšit!

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  TERMÍN ČI POZNÁMKA


  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  Jsme na to dvě! 

  Vanda Schreierová

  Přes 10 let se věnuji péči o maminky a miminka. V první řadě jsem maminkou tří dětí, ale také zakladatelkou vanickovani.cz, autorkou instruktážních videí vaničkování, handlingu a baby masáží. Také jsem autorkou knih věnovaných péči o děti (Mámě, Handling a nošení dětí, Tátovi a taky mámě, Jak se zbavit plenek). Vedu veřejné či soukromé kurzy věnované předporodní přípravě, handlingu s dětmi, nošení v šátku či nosítku a vaničkování. Jsem certifikovanou instruktorkou pohybové výchovy, plavání a handlingu s dětmi. Obsolventka vázání šátku s kvalifikací Trageschule®. Prošla jsem mnoha kurzy, ale nejcennější je pro mě praxe a kontakt s rodiči. Nejlépe mi je, když mohu předávat informace, podpořit maminky a pomoci jim probudit jejich mateřské sebevědomí, protože věřím, že každá maminka je ten nejlepší odborník na její miminko. Občasně doprovázím maminky k porodu jako dula.

  Julie Bischofová

  Obor porodní asistence jsem vystudovala na LF MUNI. V rámci studia jsem absolvovala stovky hodin praxí primárně ve FN Brno a to na porodních sálech, oddělení šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Jsem také autorkou instagramového účtu @denik_porodnibaby Aktuálně působím na porodním sále v perinatologickém centru FN Brno Obilní trh.Mým oblíbeným citátem je "Birth is not only about making babies. Birth is about making mothers." Barbara Katz Rothman.Absolvovala jsem kurzy: Etický rámec zdravotních a sociálních služeb poskytovaných v souvislosti s perinatální ztrátou (Unipa), Léčení jizev (Kristina Zemánková, garance odborná Unipa), Porodní poranění - prevence a hojení (Kristina Zemánková, odborná garance Unipa), Modelové situace v porodní asistenci - resuscitace novorozence, dystokie ramének (Univerzita Pardubice), Ženská bylinná napářka (Steamy - Monika Valová), Rebozo péče o těhotnou ženu (Anna Kohutová), Porodní bolest a její efektivní řešení nefarmakologickými metodami (Kristina Zemánková, odborná garance Unipa) a Měkké dovednosti porodní asistentky (Jolanda Liebregts).

  Knížky, které na vás čekají
  Vanda a Julie
  Vás provedou celým kurzem
  Příjemné prostředí
  Praha - Vnitroblock
  Názorné ukázky k porodu
  Handling a nošení dětí
  O přestávce možnost občerstvení
  Těšíme se na vás!
  Vanda a Julie
  Previous slide
  Next slide

  Kurz je určen pro všechny těhotné ženy, které se chtějí připravit na období po porodu a vědět, co malé miminko potřebuje, co mu dělá dobře a být si tak jistá, že to co děláte, je správně. Většina žen v těhotenství přemýšlí hlavně o porodu a proto se na něj připravují. Na období, kdy si domů přinesou své miminko se ženy tolik nepřipravují – snad kromě výbavičky. V první řadě se na toto období těší. „Konečně budu mít miminko doma“ říká si skoro každá maminka. Péče o miminko přeci nemůže být nijak složitá – známe to z filmu, nebo časopisu. Nakojím, pohladím, položím a budu se rozplývat nad mým zlatíčkem – Takovou představu máme všechny. A jakmile jsme v dané situaci, doma z porodnice, zasažené velkou změnou, ochromeny hormony, nějak nám dojde, že to úplně jako z časopisu nebude. Nejsme si jisté manipulací s miminkem, nevíme, zda to, co děláme, je správně. Ve vodě nám miminko klouže, často pláče a nevíme proč. Má pořád hlad  – asi – nebo proč si tedy pořád cucá ručičky? Otázky jako: „Mám dost mléka, vždyť jsem ho teď krmila“? „Je taková stolice normální?“ „Proč pořád pláče ve stejný čas večer?“ „Proč ho bolí bříško?“ dokáží v tak křehkém čase po porodu pěkně rozhodit. 

  Většina předporodních kurzů je zaměřena na těhotenství a porod, tento se však věnuje času poté. V tomto obodbí je potřeba pochopit a seznámit se nejen s vaším miminkem, ale i sama se sebou a sovu novou rolí – maminkou. Vplujte do mateřské role s co nejvíce praktickými radami, které tenkrát tolik chyběly mě. Z praxe už vím, protože osobní kurzy již vedu řadu let, že v porodnici vás péči o malé miminko, kojení či běžné manipulační techniky s miminkem, nenaučí. Období po porodu je vážně jízda. Představ můžeme mít milion, ale ty se vám zboří jako domeček z karet při prvním pláči, kdy si nebudete jistá, co s miminkem dělat. 

  Pojišťovny těhotným přispívají i na předporodní kurzy. 

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna: až do výše 3 000,-
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: až do 3 000,-
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: až do 2 500,-
  • Vojenská zdravotní pojišťovna: do 1 500,-

  Při úhradě kurzu dostanete vystavenou fakturu, kterou po uhrazení můžete předložit své pojišťovně k proplacení příspěvku 🙂 

   

  Kurz je koncipován tak, aby se ženy cítily co možná nejpříjemněji, neostýchaly se zeptat na jakoukoliv otázku, která je zajímá. A proto kurzy vedeme bez doporovodu partnera. Vnímáme však důležitost informovanosti nastávajícího tatínka a proto jsme kurz připravili i jako online verzi se vším důležitým. Domů si tedy po kurzu odnesete také přístupy k online verzi, kterou si můžete doma s partnerem pouštět a připomenout si důležité věci či společně probrat přípravu na miminko. Pokud je tatínek aktivní může se také začíst do knihy Handling a nošení dětí, kterou na kurzu dostanete 🙂 Těšíme se na vás. 

  Co o kurzu říkají maminky?

  Hezký den, Vando, moc děkuji za zaslané materiály, za úžasný kurz, knihu a online videa! Ráda bych Vám také dala zpětnou vazbu na včerejší kurz. Bylo to naprosto boží a jsem toho stále plná i den poté! 🙂 Takhle bych to mohla popsat jednou větou 🙂 Náplň a rozdělení témat kurzu - na jedničku! Upřímně jsem nepřišla s moc velkým očekáváním, jestli se "něco nového dozvím", jelikož si i sama různě hledám informace online nebo po zkušenějších kamarádkách a občas mě to víc stresuje, než mi to dává, ale odešla jsem nadšená, plná informací a rozhodně i víc sebevědomá! Přišla jsem s hlavou plnou otázek a ty jste mi vy dvě s Julčou odpověděly 🙂 A vy dvě s Julčou jste byly takové třešničky na dortu - moc jste mi osobnostně sedly! Ještě jednou Vám oběma moc velké díky! Škoda jen, že nemůžu mít jednu malou kapesní Vandu a Julču, které by tu se mnou vždy byly, když mě chytne drobná panika, že to nemůžu zvládnout :-)))) Hodně štěstí s Vaším dalším miminkem a třeba někdy zase na viděnou! Hezký den, Nicole Hromádková
  Nicole Hromádková
  maminka
  Dobrý den, Vando, chtěla bych Vám oběma poděkovat a zároveň předat zpětnou vazbu. Kurz mě velmi obohatil i když jsem něco už věděla z Vaší knížky “Tátovi a taky mámě”. Byla jsem moc ráda, že jsem byla zrovna na tomto kurzu s Vámi a Julčou. Jste moc sympatické a celý kurz byl zajímavý, perfektně sestaven a nabitý praktickými radami, teorií a zkušenostmi. Přeji hodně štěstí v těhotenství a krásné odpoledne. S pozdravem Michaela S.
  Michaela S.
  maminka
  Pani Vanda Schreireová vyzařuje velmi pozitivní energií, má dlouholeté zkušenosti a mnoho znalostí podložených vědeckými výzkumy, které srozumitelně a vstřícně předává. Dokázala ve mě vzbudit pocit, že všechno se dá zvládnout a nic není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Odcházela jsem v úžasné náladě a s odhodláním, že příroda to má vymyšlené nejlíp a že se není potřeba ničeho bát. Kurz se koná v naprosto příjemném a přirozeném prostředí, ve kterém jsem nebyla nijak napjatá ani nervózní a neváhala jsem se zeptat na všechno, co mě zajímalo. Velmi oceňuji, že v rámci kurzu jsme obdrželi také knihu o Handlingu a nošení dětí, kterou jsem ještě ten den skoro celou přečetla. Současně jsme dostali přístup k výukovým videím handlingu a baby masáží, ke kterým se můžeme kdykoliv vrátit, což je obrovské plus, když za pár týdnů už nebude paměť sloužit. Sečteno a podtrženo se mi kurz moc líbil, odnesla jsem si mnoho znalostí i praktických dovedností včetně úvazu dítěte do šátku a určitě budu doporučovat dál."
  Jana Smolová
  Maminka
  Dobry den Vanda, posielam moje dojmy z vasho kurzu. Myslela som, ze napisem uz vcera, ale bola som tak nadsena, ze som potrebovala vsetko to pozitivum a informacie prerozpravat mojej polovicke. Mala som obavu z daneho kurzu, lebo som nevedela co cakat. Ale vas kurz prebiehal velmi prirodzene a nenutene, bol plny informacii ktore boli velmi mudro, zrozumitelne a aj zabavne podane. Prostredie a uvitanie kde sa kurz konal bolo velmi prijemne. Necakala som nieco podobne. Odporucam vsetkym prvorodickam. Verim, ze aj maminy, ktore uz porod absolvovali by si tam nasli nieco nove co by im pomohlo. Dakujem a prajem vam vela uspechov v pracovnom aj sukromnom zivote. Uz sa tesim na citanie vasich knih a pustani videi. Alzbeta
  Alžbeta Šotkovská
  Maminka
  Po prvním porodu jsem se cítila bezradně a protože mě to vše čekalo podruhé, rozhodla jsem se pro tento kurz. Přiznávám se, že jsem se druhého dítěte obávala, s tím prvním to nebyla procházka růžovým sadem. Vanda mi na kurzu ukázala věci, které jsem tenkrát nevěděla, ne že bych se nepřipravovala, ale byla jsem plná obav, že když dítě budu více nosit, tak bude rozmazlené apod. Celé jsem si to udělala těžší vlastně sama, protože jsem poslouchala rady "chytrých rádců" a ne sama sebe. Díky Vando za Vás a vaší báječnou práci!
  Veronika Soukupová
  Maminka
  Často se mne kamarádky ptají, jaké knížky mateřství, péči o dítě či jiné kurzy bych jim doporučila. Moje odpověď je kurz od Vandy, víc jsem se po jeho absolvování v knihách na daná témata nedočetla. Navíc se dozvíte přesně ty praktické informace bez zbytečného obalu navíc. Vanda má navíc takovou energii, takže když ji vidíte na živo, máte pocit, že ji znáte snad celý život a je vám s ní prostě fajn.
  Karolína Malá
  Maminka
  Tohle byl můj první předporodní kurz a byla jsem velice mile překvapená. Atmosféra kurz byla moc příjemná. Líbilo se mi i to, že jsme tam byli jen 4 a díky tomu se nám mohla paní Vanda víc věnovat a zodpovědět nám všechny otázky. Kurz byl pro mě skutečně užitečný a dozvěděla jsem se hodně zajimavých informací. Líbilo se mi i to, že paní Vanda ke každěmu svému tvrzení přidává výsledky výzkumů, které to podporují. Jako prvorodička jsem měla strach, abych svému děťátku nějak neublížila. Nic pořádného jsem o dětech nevěděla. Teď už mám větší sebevědomí a jsem si jistá, že se o své mimi dokážu postarat.
  Veronika Ramos
  Maminka
  Účastnila jsem se kurzu zhruba před rokem v centru Weleda, kde jej Vanda vedla. Tehdy jsem tam již byla s miminkem na světě a odcházela jsem nemírně nabitá. Plná informací, které jsem tak nějak tušila, ale Vanda mě v nich upevnila a podpořila mé mateřské sebevědomí. Každé mamince bych takovou zkušenost doporučila. Budete se pak cítit jistěji a více si užívat miminka, místo toho, abyste řešila zda to, co děláte je správně nebo špatně.
  Tereza Srnečková
  Maminka
  Na kurz jsem se přihlásila na doporučení kamarádky a splnil všechny moje očekávám, jak je i inzerováno na webu. Kurz je veden ve velmi příjemném prostředí, takže je velmi rychle navozena přátelská nálada a člověk se necítí, jak na školení. Určitě bych i vyzdvihla, že skupina je malá a byla složena pouze s maminek a tedy se dalo v průběhu na cokoliv zeptat a byl na to dostatek času. Dopředu jsem nestudovala skoro žádné informace a z kurzu jsem odcházela s pocitem, že jsem se dozvěděla vše potřebné a tím, že byl kurz v jednom dni, tak se mi všechno rozumně spojilo dohromady. Je super, že člověk z kurzu odchází i s knihou a tedy není nucen si dělat poznámky, ale může se plně věnovat Vandě a jejímu skvělému výkladu. Knihu pak můžou použít oba rodiče 🙂
  Jindřiška Bartůšková
  maminka
  Dobrý večer, Vando, chtěla bych Vám moc poděkovat za dnešní předporodní kurz. Bylo to úžasně klidné, příjemné a milé posezení. díky kterému jsem se uklidnila, že moje představy nejen o porodu nejsou nereálné. Vy a Váš přístup k tématu mateřství mne ubezpečil, že v mnoha situacích stačí používat "selský rozum" a že tělo a příroda ví co dělat. Knihu o Handlingu jsem začala číst ve vlaku při cestě domů a věřím, že kdybych neměla potřebu manželovi sdělit veškeré dojmy z dnešního setkání, již bych ji měla přečtenou. Jsem neskutečně vděčná, že jsem na Váš profil narazila na instagramu a mohla si i osobně vyslechnout všechny Vaše poznatky. Je velice těžké slovy popsat to zklidnění a pohodu, které po dnešku cítím, ale Vy mi budete určitě rozumět. Děkuji Vám <3
  Lucie L.
  maminka
  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  John Doe
  Designer
  Top