Úvod > Předporodní kurz

Předporodní kurz

ČEKÁTE MIMINKO?

Využijte možnost předporodního kurzu

 • Jednodenní kurz o délce 3 – 4 hodin rozdělen do tří sekcí.
 • Součástí je i kniha a videokurz Handling a nošení dětí.
 • Jako dárek obdržíte Baby masáže, podle kterých můžete své miminko masírovat.
 • Lekce je vedená zkušenou maminkou,  certifikovanou instruktorkou, lektorkou nošení a handlingu s dětmi a autorkou knih věnovaných péči o děti Vandou Schreierovou.
 • Kurz probíhá v příjemném prostředí ve skupince maximálně čtyř maminek, aby byl dosažen co možná nejindividuálnější přístup. 
PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ
KNIHA A VIDEOKURZ
součást kurzu
VANDA SCHREIEROVÁ
DÁREK BABY MASÁŽE
Previous
Next

O čem si budeme povídat?

1. sekce

Příprava na „nepřipravitelné“ – co očekávat, spíše neočekávat, jak se cítí maminka po porodu, co prožívá a na co je dobré se zaměřit. Co je normální v šestinedělí – jak probíhá? Úvod k úspěšnému nástupu laktace a kojení.

2. sekce

Péče o novorozence – základní potřeby, chování, projevy, pláč, novorozenecká kolika a problémy s adaptací – jak je řešit, triky a fígle vedoucí ke spokojenému miminku. Zacházení s miminkem – handling během dne, zvedání, nošení, pokládání.

3. sekce

Nošení miminka na těle rodiče – proč své dítě nosit a základní informace v čem a jak nosit. Vyzkoušíte si šátek a nosítko a naučíte se jej použít. Individuální dotazy – povídání a odpovědi na vaše otázky.

Můžete tím vším projít a „bojovat za pochodu“, ale štěstí přeje připravenému. Buďte o kousek blíž spokojenému mateřství a miminku, kterému rozumíte a víte, co potřebuje. Jste to totiž hlavně vy! Sebevědomá a vědomá toho, co dělá malému miminku dobře. Určitě už jste slyšela, že až se vám „to“ narodí, tak se nevyspíte, nebo už nikdy nebudete pít teplou kávu. Tak já vám slibuji, že poslední teplou kávu nebudete pít u mě, ale i poté, co si domů z porodnice přinesete vaše miminko a budete ji pít oběma rukama! 

Vypsané termíny:

 • 21.10. od 13:00 (plně obsazen)
 • 4. 11. od 13:00 (plně obsazen)
 • 18.11. od 13:00 (plně obsazen)
 • 25. 11. od 13:00 (plně obsazen)
 • 9.12. od 13:00 (plně obsazen)

NOVĚ VYPSANÝ TERMÍN:

 • 16.12. od 13:00 (4 volná místa)

V případě zájmu vyplňte přihláškový formulář s datem, které jste si vybrala.

Budu se na vás těšit!

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Zvolený termín

Kurz je určen pro všechny těhotné ženy, které se chtějí připravit na období po porodu a vědět, co malé miminko potřebuje, co mu dělá dobře a být si tak jistá, že to co děláte, je správně. Většina žen v těhotenství přemýšlí hlavně o porodu a proto se na něj připravují. Na období, kdy si domů přinesou své miminko se ženy tolik nepřipravují – snad kromě výbavičky. V první řadě se na toto období těší. „Konečně budu mít miminko doma“ říká si skoro každá maminka. Péče o miminko přeci nemůže být nijak složitá – známe to z filmu, nebo časopisu. Nakojím, pohladím, položím a budu se rozplývat nad mým zlatíčkem – Takovou představu máme všechny. A jakmile jsme v dané situaci, doma z porodnice, zasažené velkou změnou, ochromeny hormony, nějak nám dojde, že to úplně jako z časopisu nebude. Nejsme si jisté manipulací s miminkem, nevíme, zda to, co děláme, je správně. Ve vodě nám miminko klouže, často pláče a nevíme proč. Má pořád hlad  – asi – nebo proč si tedy pořád cucá ručičky? Otázky jako: „Mám dost mléka, vždyť jsem ho teď krmila“? „Je taková stolice normální?“ „Proč pořád pláče ve stejný čas večer?“ „Proč ho bolí bříško?“ dokáží v tak křehkém čase po porodu pěkně rozhodit. 

Většina předporodních kurzů je zaměřena na těhotenství a porod, tento se však věnuje času poté. V tomto obodbí je potřeba pochopit a seznámit se nejen s vaším miminkem, ale i sama se sebou a sovu novou rolí – maminkou. Vplujte do mateřské role s co nejvíce praktickými radami, které tenkrát tolik chyběly mě. Z praxe už vím, protože osobní kurzy již vedu řadu let, že v porodnici vás péči o malé miminko, kojení či běžné manipulační techniky s miminkem, nenaučí. Období po porodu je vážně jízda. Představ můžeme mít milion, ale ty se vám zboří jako domeček z karet při prvním pláči, kdy si nebudete jistá, co s miminkem dělat. 

Nechte tatínky či jiný doprovod doma 🙂  Prožijte toto setkání jako čistě holčičí záležitost. Jako dárek jim můžete věnovat mou novou knihu Tátovi a taky mámě, která je psaná právě pro ně. 

Některé pojišťovny na předporodní kurzy přispívají. Informujte se u své pojišťovny. 

Případně se můžete přihlásit telefonicky, nebo emailem.

Těším se na vás,

Vanda Schreierová, tel: 607 257 624, email:vschreierova@gmail.com

Co o kurzu říkají maminky?

Po prvním porodu jsem se cítila bezradně a protože mě to vše čekalo podruhé, rozhodla jsem se pro tento kurz. Přiznávám se, že jsem se druhého dítěte obávala, s tím prvním to nebyla procházka růžovým sadem. Vanda mi na kurzu ukázala věci, které jsem tenkrát nevěděla, ne že bych se nepřipravovala, ale byla jsem plná obav, že když dítě budu více nosit, tak bude rozmazlené apod. Celé jsem si to udělala těžší vlastně sama, protože jsem poslouchala rady "chytrých rádců" a ne sama sebe. Díky Vando za Vás a vaší báječnou práci!
Veronika Soukupová
Maminka
Často se mne kamarádky ptají, jaké knížky mateřství, péči o dítě či jiné kurzy bych jim doporučila. Moje odpověď je kurz od Vandy, víc jsem se po jeho absolvování v knihách na daná témata nedočetla. Navíc se dozvíte přesně ty praktické informace bez zbytečného obalu navíc. Vanda má navíc takovou energii, takže když ji vidíte na živo, máte pocit, že ji znáte snad celý život a je vám s ní prostě fajn.
Karolína Malá
Maminka
Účastnila jsem se kurzu zhruba před rokem v centru Weleda, kde jej Vanda vedla. Tehdy jsem tam již byla s miminkem na světě a odcházela jsem nemírně nabitá. Plná informací, které jsem tak nějak tušila, ale Vanda mě v nich upevnila a podpořila mé mateřské sebevědomí. Každé mamince bych takovou zkušenost doporučila. Budete se pak cítit jistěji a více si užívat miminka, místo toho, abyste řešila zda to, co děláte je správně nebo špatně.
Tereza Srnečková
Maminka
Top