Header Image
Úvod > Kniha Proměny mateřství

Kniha Proměny mateřství

Proměny mateřství

O vlastním přístupu k mateřství bez nevyžádaných rad

A je to, jste máma! Možná ještě netušíte, do čeho jste se to pustila a co vše vás čeká. Já jako máma čtyř dětí a lektorka už tak nějak vím a vybrala jsem pro vás to nejdůležitější, zkrátka to, co řeší úplně všechny mámy. 

A pak jsou tu také rady starší generace. Kniha vysvětluje nejčastější situace, ve kterých se my, dnešní rodiče, názorově nepotkáváme s našimi rodiči a často hledáme argumenty. Proto tuto knihu věnuji všem maminkám. Těm čerstvým, ale i maminkám-babičkám, aby jim spolu bylo dobře a byly k sobě laskavé, respektující a trpělivé.

Naleznete zde mnoho dalších informací, které se vám budou v péči o miminko a pohledu na mateřství hodit. A také vtipné odpovědi na  ,,pekelné“ rady, které můžete, jako čerstvá máma, slýchat. 

Pevná vazba, počet stran 202.

Ochutnávka knížky

Najděte své sebevědomé mateřství a odpovědi na ,,nevyžádané, ač jistě dobře míněné rady“
PDF ukázka knížky

Co na knížku říkají ti, kteří měli možnost číst rukopis, se dozvíte níže na stránce.

Máte o knížku zájem? 

Stačí vyplnit objednávkový formulář

 • Vyplněním formuláře závazně objednáváte mé šesté ,,knižní dítě“.
 • Po odeslání formuláře obdržíte emailem instrukce k platbě a po uhrazení částky vám bude kniha odeslána. 
 • Cena knihy včetně balného a poštovného 490 Kč. 
 • Pevná vazba, počet stran 202, vydání březen 2024

  Co na knížku říkají ti, kteří měli možnost přečíst rukopis?

  Hezký den, Vando. V první řadě děkuji za důvěru, že můžu být jedna z prvních, kdo si knihu přečte. Stáhla jsem si ji do čtečky a při kojení a spánku syna jsem ji doslova hltala 🙂 Už jen to, že jsem ji přečetla s 5 měsíčním synem během 2 dní ukazuje, že je knížka čtivá, zajímavá, a pro mě osobně velmi užitečná. Doporučuji přečíst každé mamince. Ať už nastávající, několikanásobné, ale i těm, co mají vnoučata, protože každý si tam najde to své, minimálně zamyšlení nad tím, že respekt k jiné mamince je důležitý. Líbí se mi forma, jak je kniha napsaná - lidsky. Není to jen opírání se o vědecké výzkumy, ale jsou to životní zkušenosti. Taky se mi líbí, jak je každá kapitola stručná, ale výstižná. Žádná opakující se omáčka. V mé rodině jsem jediná, kdo kojí (maminka, sestra, tety, sestřenice - nikdy nekojily), jsem jediná kdo nosí, nedává dudlík, spí s miminkem v posteli. A hádejte co.. pro celou rodinu jsem exot. Divná. Vše dělám špatně, syna rozmazluji, pletu na sebe bič..A ten červíček pochybnosti v sobě mám stále, jestli nemají pravdu. Neměla bych opravdu přestat reagovat na každé jeho kvíknutí? Nechat ho v tom kočárku plakat, ať si teda zvykne? Po přečtení této knížky ale vím, že se mýlí a že má intuice je správná, dělám to dobře a budu v tom pokračovat i za cenu rozdílných názorů v rodině. A taky že nejsem jediná, kdo má doma plačtivé a nespavé miminko, ikdyž se společnost tváří, že je to jinak. Vando, děkuji nejen za tuto knížku, která podpoří a utvrdí maminky, že láskou své děti nerozmazlí. Věřím, že pomůže spoustě maminek, aby si dodaly sebevědomí, že pokud chtějí své dítě vychovat jinak, než "za nás to bylo takto", je to správná cesta, po které se vyplatí jít, i když to může být opravdu náročné. Ještě jednou děkuji za možnost přečtení a také za tvorbu na instagramu, protože ty příspěvky občas sednou jako prdel na hrnec. Pokračuj v tom, má to smysl
  Ivana Kneeová
  Kniha Proměny mateřství je praktickým průvodcem základními oblastmi, tématy a otázkami spojenými s novou rolí a životní fází ženy, jíž je mateřství. Označení průvodce je zvolen, aniž by usiloval publikaci devalvovat na povrchní literární popis. Ba naopak, autorka vychází z hluboké životní zkušenosti vlastní i klientek, včetně mezigeneračního srovnání a rozdílů. Právě tohoto průvodce by v rukou měla držet každá prvorodička (nebo i každá další rodička), aby se dostatečně posílila a připravila na nové a neočekávané zážitky a situace, nevyžádané a zdánlivě moudré rady a doporučení. Mateřství je v současné době výrazně sociálně a mediálně konstruovaný fenomén, který doprovází nepřehlednost, mýty a pověry. Autorka velmi otevřeně, lidsky a také vtipně upozorňuje na primární okruhy, s nimiž se každá matka dříve nebo později setká a bude ve větší či menší míře konfrontovaná, leckdy navíc vystavena rozporuplným pocitům z vlastního těla, nepředvídatelným situacím, odcizení a ztrátě starého a bezpečně známého světa „před mateřstvím“. Neztotožňuje se s alternativními nebo nekonvenčními proudy, drží se poznatků moderní medicíny, nedogmatického, racionálního a přirozeného přístupu a zdravého rozumu. Vyvrací zažité, nefunkční a pro ženu svazující polopravdy a pravidla, a to s jediným cílem, aby čtenářku přivedla na cestu vyrovnaného a klidného mateřství založeného na intuici, nezávislosti a sebejistotě. Neexistuje ideální a všemi sdílený model mateřství, ale existuje optimální směr, kudy se vydat a na koho spoléhat. Ten nabízí publikace Proměny mateřství a její autorka Vanda Schreierová.
  Barbora Půtová
  sociokulturní antropoložka
  Dobrý den, Vandi, omlouvám se za zpoždění, ale dříve jsem se k tomu zkrátka nedostala. Dcera (5m) se teď v noci často budila, a tak jsem večer vždy odpadla. Byla jsem úplně hotová, zalezla se aspoň osprchovat a ve sprše brečela a brečela… Že nic nestíhám, všichni ostatní jo, a že jsem prostě hrozná matka. Ten samý večer jsem se rozhodla, že si přečtu Vaši knihu (alespoň část). Když najednou čtu větu „nebo naopak v té sprše brečela vyčerpáním. A pak samozřejmě výčitkami, že jsem špatná máma.“. Koukala jsem s vytřeštěnýma očima a říkala si- vážně to tam čtu nebo už si můj mozek prostě jen domýšlí? Ale… Přečetla jsem si tu část ještě asi 5x a fakt to tam bylo, neměla jsem jen halucinace! 😀 Vlastně jsem měla v jistém slova smyslu hroznou radost a o to víc mě to i přes velkou únavu nutilo číst dál, protože jsem si říkala, že to je přesně to, co v danou chvíli potřebuju. A bylo to skvělý rozhodnutí, jedna kapitola, druhá, třetí… Ta kniha se stala takovou mou terapií. Díky Bohu mě některé kapitoly a pekelné věty minuly. Ale jiné byly jak přes kopírák. Zrovna předchozí den jsem si vyslechla, jak Štěpánka nevydrží chvíli ležet a „jak jsme si ji ale pěkně naučili, že musí být jen v náručí a teď to nebude jinak“. Opravdu už jsem si začala říkat, zda něco nedělám špatně. Ale očividně ne. Ba dokonce možná naopak. Vaše kniha pro mě přišla v ten nejlepší okamžik a velké díky za ni. Pomohla mi ujistit se v tom, že to teď dělám opravdu nejlépe, jak dovedu a musím si za tím stát, i když po 150. uslyším z okolí něco jiného. Věřím, že tato kniha bude nedílnou součásti knihoven spousty dalších (nejen) žen. A rozhodně ji můžu jen doporučit. Ať už budoucím maminkám (alespoň zjistí na co se mohou připravit a třeba se dostatečně obrnit trpělivostí s neustálým vysvětlováním okolí), stávajícím maminkám (protože věřím, že jim kniha může posloužit i terapeuticky, jako třeba mně) tak i babičkám a prababičkám (aby si pro změnu početly, jak i některá zdánlivě nevinná věta může zkrátka ublížit). Já se jen těším, až si tuto knihu zařadím do knihovny k vašim přechozím. Děkuji za Vaši práci a osvětu nejen knižní formou A knize přeju, ať se podívá do co nejvíce domácností, protože si to rozhodně zaslouží!
  Michaela Kubištová
  Milá Vando, tak mi mrně věnovalo potřebné chvilky k dočtení Vaší knihy a jedním slovem jsem z ní nadšená Knihu jsem četla jedním dechem a kdyby se mé pozornosti nedožadovala dcerka, zvládnu ji snad na jeden zátah Za mě se jedná o velmi čtivou a oddechovou knihu. Při čtení mi opakovaně vyskakoval úsměv na tváři při některé Vaší vtipné poznámce v textu, párkrát mi tedy bylo lehce smutno při vzpomínce na toxické rady a poznámky, které jsem si již vyslechla, hlavně v tom nejcitlivějším období - v začátcích mateřství. Tyto rady tedy bohužel dostávám stále, leč si je naštěstí většinou nepouštím tolik k tělu. Oceňuji, že probírané téma je v knize vždy vysvětleno teoreticky, takříkajíc po stránce "vědecké", je odkazováno na zdroje, výzkumy a následně je to vždy proloženo praktickou stránkou věci, osobním vysvětlením. Myslím si, že kniha obsahuje snad všechna nejpalčivější témata, se kterými se dnešní maminky setkávají a každá si tam najde alespoň jednu tu "svou" kapitolu. Pekelné věty a návrhy odpovědí na ně jsou pomyslnou třešničkou na dortu Moc děkuji za možnost být jedním z prvních čtenářů. Přála bych si, aby text knihy pohladil po duši nejednu maminku, která to potřebuje
  Tereza Vlčková
  Top