Úvod > WEBINÁŘ – Nošení dětí – zavinování bříška

WEBINÁŘ – Nošení dětí – zavinování bříška

PŘIPRAVUJETE SE NA MIMINKO?

Využijte možnost účastnit se jedinečného webináře na téma NOŠENÍ DĚTÍ A VÁZÁNÍ BŘÍŠKA

 • Online kurz o délce 2 hodin rozdělen do dvou částí. 
 • Jako dárek obdržíte Baby masáže, podle kterých můžete své miminko masírovat.
 • Kurz je veden profesionály v oboru – Julií Bischofovou, porodní asistentkou a zkušenou maminkou,  certifikovanou instruktorkou, lektorkou nošení a handlingu s dětmi a autorkou knih věnovaných péči o děti Vandou Schreierovou.
 • Webinář si užijete z pohodlí vašeho domova 🙂 Nikam nemusíte.
 • Odnesete si spousty informací a doporučení.
 • Obdržíte seznam doporučených ergonomických nosítek a doporučení na šátky. Slevové kódy a návody jak vázat a nosit. 
 • Průběh webináře je doplněn názornou prezentací.
 • Prostor bude i na otázky! 🙂 A to je pak jízda 🙂 
Nošení
v šátku či nosítku
Povíme si jak na to
Vázání bříška
v těhotenství i po porodu
Povíme si jak na to
Previous slide
Next slide

O čem si budeme povídat?

Nošení dětí

Proč nosit miminko? Jaké jsou benefity. V čem nosit - rozdíl mezi šátkem a nosítkem. Co je lepší? Jak vázat šátek - jak upnout a nastavit nosítko. Zásady ergonomického nošení. Pro co se rozhodnout a mnoho dalších informací. (Nerozmazlím ho? Jak dlouho nosit? V čem nosit? Jak miminko obléknout? Nemohu mu poškodit páterř? Co dělat, když pláče? Co moje záda?)

Vázání bříška

Vázání těhotenského bříška má dlouho historii a své odůvodnění. Úvazy mohou pomoci centralizovat miminko v děloze, ulevit od bolesti zad, ale také pomohou se zavinováním dělohy po porodu. Jak bříško vázat? Jaký šátek - látku vybrat. Využití šátku při porodu - úleva od bolesti, uvolnění a zapojeni partnera, který může šátkem masírovat. A další informace 🙂

Nošením své miminko nerozmazlíte, ale „vymazlíte“ k dokonalé spokojenosti.  Přesun z bříška na bříško je zcela přirozený a dětmi očekávaný. Při nošení nevěnujete dítěti svou veškerou pozornost, naopak, dítě se aktivně zapojuje do dění kolem vás. Vázání bříška dokáže vážně zázraky, pojďte se dozvědět daleko více. Těšíme se na vás! Vanda s Julie. 

Vypsané termíny

 • 31.5. od 18:00 – Webinář bude nahrávaný a je tedy možnost získat záznam. 

V případě zájmu vyplňte přihláškový formulář.

Budeme se na vás těšit!

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  TERMÍN ČI POZNÁMKA

  Jsme na to dvě! 

  Vanda Schreierová

  Přes 10 let se věnuji péči o maminky a miminka. V první řadě jsem maminkou tří dětí, ale také zakladatelkou vanickovani.cz, autorkou instruktážních videí vaničkování, handlingu a baby masáží. Také jsem autorkou knih věnovaných péči o děti (Mámě, Handling a nošení dětí, Tátovi a taky mámě, Jak se zbavit plenek). Vedu veřejné či soukromé kurzy věnované předporodní přípravě, handlingu s dětmi, nošení v šátku či nosítku a vaničkování. Jsem certifikovanou instruktorkou pohybové výchovy, plavání a handlingu s dětmi. Obsolventka vázání šátku s kvalifikací Trageschule®. Prošla jsem mnoha kurzy, ale nejcennější je pro mě praxe a kontakt s rodiči. Nejlépe mi je, když mohu předávat informace, podpořit maminky a pomoci jim probudit jejich mateřské sebevědomí, protože věřím, že každá maminka je ten nejlepší odborník na její miminko. Občasně doprovázím maminky k porodu jako dula.

  Julie Bischofová

  Obor porodní asistence jsem vystudovala na LF MUNI. V rámci studia jsem absolvovala stovky hodin praxí primárně ve FN Brno a to na porodních sálech, oddělení šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Jsem také autorkou instagramového účtu @denik_porodnibaby Aktuálně působím na porodním sále v perinatologickém centru FN Brno Obilní trh. Mým oblíbeným citátem je "Birth is not only about making babies. Birth is about making mothers." Barbara Katz Rothman.Absolvovala jsem kurzy: Etický rámec zdravotních a sociálních služeb poskytovaných v souvislosti s perinatální ztrátou (Unipa), Léčení jizev (Kristina Zemánková, garance odborná Unipa), Porodní poranění - prevence a hojení (Kristina Zemánková, odborná garance Unipa), Modelové situace v porodní asistenci - resuscitace novorozence, dystokie ramének (Univerzita Pardubice), Ženská bylinná napářka (Steamy - Monika Valová), Rebozo péče o těhotnou ženu (Anna Kohutová), Porodní bolest a její efektivní řešení nefarmakologickými metodami (Kristina Zemánková, odborná garance Unipa) a Měkké dovednosti porodní asistentky (Jolanda Liebregts).

  Top