Úvod > Event > Pokřtili jsme Handling – reportáž

Pokřtili jsme Handling – reportáž

Křest knihy a video kurzu Handling a nošení dětí

Ráda bych se s vámi podělila pár slovy a fotkami o pro mě moc důležitý okamžik. Včera, 24. 1. 2018 jsme pokřtili můj sen. Sen, který se začal sám psát před několika lety, ještě před mými vlastními dětmi. Chtěla jsem pomáhat, to bylo jasné. Prošla jsem si různými cestami, směry a až mé vlastní děti mi ukázaly jiný pohled na péči o děti. Hlavně s láskou, porozuměním a doteky, které k tomu samozřejmě neodmyslitelně patří. Možná si říkáte, proč je potřeba učit maminky na své děti sahat nebo vůbec proč je učit, jak na ně sahat. Nebo proč je nosit. Vždyť je to přirozené. Ano je. Ale jak pro koho a pro mne samotnou to nebylo. Pár lidí můj příběh už asi zná, ale já si ho dovolím ještě jednou připomenout. Intuice je hezká věc, máme ji všichni, ale v jiných mírách a já ji neměla. Přinesla jsem si domů své první dítě, postavila jej do chodby a rozbrečela se. Bála jsem se, že se probudí a já nebudu vědět, co mám dělat. Nejmenovaná kniha mě vystresovala ještě víc. Bála jsem se, že ho budu brát špatně, že mu ublížím, když ho budu nosit jinak, než se píše v knize. Cítila jsem se hrozně zoufale. Čas plynul a já své mateřské sebevědomí přeci jen objevila a psala jsem vám články, které vás bavily a dávaly vám přesně ty informace, které mně tehdy chyběly, a z toho vznikla má první knížka Mámě. (Aktuálně je vyprodaná a řešíme dotisk). V práci a na kurzech se mne stále maminky ptaly, jak mají s miminkem zacházet a já pochopila, že jsem nebyla sama, je nás víc. Nás, maminek, které máme strach, nevíme jak na miminko, chceme pro něj to nejlepší a chceme, aby se dobře vyvíjelo, prostě chceme být dobré mámy. 

Nejisté, bez mateřského sebevědomí, ale mající doma knihu, jak s dítětem manipulovat. To je přeci špatně, říkala jsem si… A zrodil se nápad, napsat knížku, která vám v té nové roli pomůže a láskyplně, jednoduše a stručně ukáže, jak s tím malým človíčkem zacházet. Jak jej brát do ruky, nosit, přebalovat, koupat a nebát se, že něco děláte špatně. A ukázat vám, jak vnímat tělo miminka a jeho dovednosti a poznat, co je ve vývoji už špatně, nebo dobře. Vše psané se zkušeností jako lektorky, mámy, ale také s informacemi, které jsem léta sbírala, konzultovala s odborníky…. A zrodila se druhá knížka Handling a nošení dětí, ke které jsem natočila i praktická videa, takový video kurz, který vám ukáže vše, co si v knížce můžete jen představovat. 

Proč Handling? Protože se tak moc chci oprostit od slova „manipulace“. Nemám pro vás žádné metodické kroky, jak s vaším miminkem manipulovat. Mám pro vás praktické tipy, jak se svým miminkem zacházet, dotýkat se ho a nebát se, že by mu to nějak ublížilo. Kniha i videa jsou doplněna o situace, které maminky s miminky nejvíce řeší a nejvíce se mě na ně při kurzech ptají. Druhá polovina knihy se věnuje nošení dětí v šátku či nosítku, protože to k péči o malé dítě neodmyslitelně patří a je to něco neskutečně krásného a dětmi očekávaného. 

Jsem velmi ráda, že knihu přečetli i odborníci a takzvaně jí dali zelenou 🙂 A někteří mi dokonce napsali i recenze. A moc hezké.

Mám z toho všeho radost. Hřeje mě to u srdce. Doufám, že knížka se stane alternativou, druhou volbou, protože jiná volba, než – nechci zmiňovat název knihy, zde není. Tedy… už je…. a to je ten můj splněný sen. 

Děkuji za vás, maminky, které mne v práci posouváte dál. Tato knížka je pro ty, kteří to své mateřské sebevědomí a intuici, jako já tehdy, ještě hledají. 

Kmotrou knížky je Veronika Hejlíková, které moc děkuji! Za fotky moc děkuji Hedvice Tůmové.

Prodej knížky a video kurzu vypukne v pondělí 29.1.2018 (předprodej ale již frčí, ale pšššt 🙂 )

Jak knížka a videa vypadají?
Knížku a videa naleznete zde
Top