Úvod > Event > Soutěž ve spolupráci s Geckogogo-Akademie lezení

Soutěž ve spolupráci s Geckogogo-Akademie lezení

Soutěž o polodupačky 

Koberce jsou pryč, děti méně lezou!

Lezení je jedním z nejdůležitějších a nejzdravějších pohybů ve vývoji dítěte. Lezením posiluje zádové a břišní svaly, čímž tělo připravuje nejen na sed, ale i na postupnou vertikalizaci (vzpřímení a chůzi). Kromě toho však hraje nezastupitelnou roli v propojování mozkových hemisfér, čímž zlepšuje koordinaci a soustředění. Říká se také, že děti, které lezou, jsou samy sobě nejlepším terapeutem, protože se dokážou „prolézt“ drobnými nesrovnalostmi těla. Aby děti mohli lézt, potřebují k tomu dobré podmínky. 

V dnešní době je již ve většině domácností koberec pasé. V jednom měl ale pro malé děti výhodu. Neklouzal a izoloval. Jakmile se dítě začne otáčet ze zad na boky a bříško, již není vhodné jej nechávat na vyvýšených místech, protože by se mohlo skutálet dolů. Fajn variantou na chladné podlahy jsou pěnové puzzle. Těmi si však nemůžete zaplnit celý byt a tak, když se dítě posune ve vývoji dál a začíná se učit lézt nastává problém. Podstrkává nožky pod bříško a ty mu ujíždějí. Hodně dětí se pak ani nerozleze, protože to jednoduše nejde. Je to překážkou ve vývoji.

Než se dítě postaví a vykročí samostatnou chůzí do prostoru, mělo by cca 4 měsíce lézt a posílit tak tělo a zkoordinovat pohyby. 

Geckogoo – Akamedie lezení nabízí řešení

Ráda podporuji nové projekty. Zvláště ty, které mi dávají smysl. Nejnovějším z nich je nově vzniklá značka Geckogogo™, která se zaměřuje na výrobu speciálních polodupaček s protiskluzovým řešením na všech potřebných místech tak, aby podporovaly dítě již při prvních pokusech o lezení. 
Značku Geckogogo™ založila jedna maminka, která se potýkala s problémy při lezení u svého syna a nebyla spokojená s produkty, které vyzkoušela. Na pomoc si přizvala odborníky, kde nechyběl ani odborný fyzioterapeut.
Více informací o produktu se můžete dozvědět na jejich webových sránkách.

Pro ty z vás, které téma (ne)lezení zajímá, je připravená Facebooková stránka Geckogogo – Akademie lezení, kde najdete mimo jiné také články k této problematice a inspirace jak dítě k lezení motivovat. 

 

Slibovaná soutěž o protiskluzové polodupačky

A my jsme si pro vás ve spolupráci s Geckogogo-Akademie lezení připravily soutěž o jedny tyto polodupačky.
Pokud se do soutěže chcete zapojit stačí splnit jednoduché podmínky:

Za případné sdílení příspěvku budeme rádi 🙂 
Losování výherce proběhne za týden dne 24.11.


Losování proběhlo 24.11. ve 20:00 a výherkyní se stala Romčka Rocky Kadlčáková, které budou zaslány protiskluzové polodupačky. 

Pro ostatní, které by mrzelo, že nevyhráli mám malé překvapení. SLEVOVÝ KOD na nákup polodupaček Geckogogo. 

kod: VANICKOVANI2019 

Můžete uplatnit zde: https://www.geckogogo.com/

Vanda S.

Top