Header Image
Úvod > Video kurzy > Výuková videa vaničkování > 1. výukové video vaničkování

1. výukové video vaničkování

První výukové video vaničkování

Vyzkoušejte vaničkování s videi a mějte tak spokojené, posílené a spící miminko

V první lekci si miminko procvičí:

 • adaptaci na vodní prostředí
 • uvolnění
 • posílí šikmé a přímé břišní svaly (proti bolesti bříška)
 • posílí stehenní svaly (pro správné přitahování nožiček k bříšku a nácviku otočení)
 • posílí šíjové svaly (pro správné 1. vzpřímení – pasení koníků)
 • zatajení dechu
 • zrelaxuje se, unaví a bude mu lépe chutnat

Co vše je v první lekci? 

 1. klubíčko – relaxační poloha, vstup a výstup a prokládáme mezi jednolivými cviky
 2. splývání bez pohybu s pomocí
 3. splývání s pohybem s pomocí
 4. splývání s bez pohybu bez pomoci
 5. splývání s pohybem
 6. držení v týlní oblast
 7. abeceda potápění

Jak výukové video spustím?

Stačí kliknout na video níže a spustí se vám. Pokud se rozhodnete pořídit si balíček 9 výukových videí, budete mít přístup do zabezpečené sekce, která je určena právě pro přehrávání vámi zakoupených videí. 

 

Bavilo vás to? Užili jste si s vaším miminkem vaničkování? Pokračujte s dalšími lekcemi

Kolik celý balíček výukových lekcí stojí

První výukové video máte zdarma ke shlédnutí. Celý balíček 9 výukových lekcí, které máte možnost spouštět kdykoliv chcete a kolikrát chcete, stojí 1200,- Kč. Nemusíte se bát, že vám to nepůjde. Zvládne to opravdu každý a nemůžete nic pokazit 🙂 

Máte zájem o celý balíček výukových videí?

Co vše na vás čeká v balíčku 9 výukových videí?
Podívat se na balíček

Stačí vyplnit kontaktní formulář

O vše ostatní se postaráme. Balíček 9 videí stojí 1200,- Kč. 

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

   

  Kdy vaničkovat?

  Vaničkovat s miminkem je nejvhodnější dopoledne. Ale hodně rodičů spojuje vaničkování s večerní hygienou. Tedy prvně s miminkem zacvičí a poté jej umyjí. Záleží, zda to vaše miminko zvládne. Zda nebude z celého dne tak moc unavené, aby mělo ještě sílu cvičit. Přetažená miminka pak často pláčou, ve vodě nevydrží tak dlouho a nejsou tolik spokojené. Je tedy na vás, abyste vypozorovali, jaký čas je pro vaše miminko ten pravý.

  Jak často cvičit?

  Nejlepší je s miminkem plavat každý druhý den. Úplně nejlepší je to samozřejmě každý den, ale nemusí to být v našich silách. Aby vaničkování mělo pozitivní přínos pro miminko a vás, bylo by dobré vaničkovat minimálně 4x týdně.

  Jak a co vše před lekcí připravit?

  Miminko by nemělo být před plaváním hladové. Ale minimálně 30 min po jídle, aby ho netlačilo bříško. Miminko by mělo být dobře naladěné a nemělo by být unavené.

  Vana se napustí úplně plná, teplota vody u novorozence by měla být okolo 37°C. Avšak do 6 měsíců věku dítěte byste se měli postupně dostat na vodu zhruba 34°C (každý další měsíc od začátku vaničkování, snížit teplotu o cca 0,5 stupně). Aby přechod do bazénu byl co nejšetrnější. Na vaničkování si připravte osušku a běžné věci, které používáte po koupání. Pro vás tričko s krátkým rukávem.

  Je potřeba pořídit něco speciálního?

  Není 🙂 Postačí vám vaše vana a miminko. Pokud však chcete využívat i různé pomůcky, trénovat splývání, potápění a jemnou motoriku dítěte, je vhodné pořídit vanolepky, hrníček a páseček.

  Jak pokračovat dále?

  Pokud vás první hodina zaujala a chcete ve výukových videích pokračovat přejděte na odkaz balíček výukových lekcí vaničkování. Nebo vyplňte objednávkový formulář na této stránce. 

  • dozvíte se například jak řešit pláč miminka při koupání
  • jak se společně vykoupat a zacvičit si u toho, nebo jak miminko ve vodě nakojit
  • jak naučit miminko zatajit dech a potápět se
  • a hlavně, jak s miminkem cvičit, tzv. vaničkovat (5 dalších celých výukových lekcí a 3 bonusové), které máte možno pouštět neomezeně, kdykoliv a kolikrát chcete v zabezpečené sekci pro výukové kurzy

  Řekli o nás

  O prospěšnosti vaničkování pro miminko jsem přesvědčená. S Davídkem jsem chodila na kurz k odbornici, s druhým dítětem je už složité přizpůsobovat se někomu s dnem a časem jednotlivých lekcí, tak „plaveme“ doma podle instruktážních videí od Péče o miminko – vaničkování na www.vanickovani.cz.
  Lucie Křížková (Váchová)

  Šetříme, tak se koupeme všichni společně! Ne kecám, slyšeli jste už o Péče o miminko – vaničkování? Je to pecka! Teda hlavně proto, že pak dítě spí jak zabitý, což se pochopitelně dost hodí, že jo!! Všem maminkám vaničkování s výukovými videi doporučuji. A úplně nejlepší je společná koupel, kterou si všichni užíváme. Míša
  Míša Tomešová

   

  Top