Úvod > Poradna > Video – Potopení pod vodu

Video – Potopení pod vodu

Jak vypadá potopení miminka z pohledu pod vodou?

Báječně! Vždycky mě fascinuje, jak šikovné a učenlivé jsou děti. Ano, to děti jsou. Ale zde mluvíme o tří, čtyř, pěti, šesti měsíčních kojencích!  Že vám miminko nerozumí? Ale rozumí a moc dobře. Jen neumí mluvit. Gesta, pohledy, intonace hlasu a činy, to je to, čemu mimiko rozumí. Je neuvěřitelné, že stačí jen pár dní trénovat a miminko je schopné si na vyslovený signál vytvořit návyk zadržení dechu. A ta radost potom. Úspěchy posouvají děti dál. Ty jsou hnacím motorem. Dosáhnout něčeho dalšího. Být pochváleno a je to na nich krásně vidět.

Všimněte si na videu otevřených očí, které jsou zcela přirozené. Během těhotenství a pobytu u vás v bříšku je mělo miminko také otevřené. Dítě se tak orientuje v prostoru, dokáže chytit hračku, otočit se, a pro něj zcela přirozeným způsobem, dostat na místo, kam potřebuje.

Nácvik zadržení dechu, nácvik abecedy potápění a vaničkování je tedy velmi dobrou věcí. Dítě je zvyklé na vodní prostředí, dokáže zadržet dech na dobu nezbytně nutnou k vyplavání na povrch a dostat se tak bez zmatkování, že má vodu v obličeji, do bezpečí. Dokáže se položit na záda a splývat. Uklidnit se, vyrovnat a zachránit si třeba i život.

S Markem jsem vaničkovala od 7 týdnů. Dnes mu je 6 měsíců a ve vodě řádí jako drak.

Také vyzkoušejte vaničkování 🙂

 
Nechte si zasílat upozornění na nové články.
Loading

Vanda Schreierová

vanickovani-vanda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Top