Úvod > Poradna > Péče o miminko > Hnízdečko, jako u mámy v bříšku

Hnízdečko, jako u mámy v bříšku

Jako u mámy v bříšku

Skvělý pomocník pro malé miminko

Miminko má u maminky v bříšku ideální podmínky a je se vším maximálně spokojené. Po narození ho čeká nelehký úkol. Musí se naučit dýchat, trávit mléko, trávicí soustava se musí začít hnizdecko_vanickovani_3pohybovat a to někdy vážně bolí! Zároveň se také musí adaptovat. Už to není rybka, neplave ve vodě ve svém malém útulném rybníčku! Už je to človíček ve velkém světě. Stále ale velmi zranitelný a bezmocný. Bez pomoci a péče své rodiny, matky se neobjede. Po narození by se nejraději miminko vrátilo do bříška, ale to nelze 🙂 Určitě jistě víte, že je tedy vhodné miminku dopřát takové podmínky, které připomínají pobyt v bříšku. Dělá jim dobře těsný prostor, monotonní zvuk, pohyby, sání, teplo a hlas jeho blízkých. Na trhnu je mnoho „pomůcek“, jak docílit spokojeného miminka. Ať jsou některé typickými výstřelky, jak vydělat na dětech, tak se najdou ale i takové, které ocení každá maminka a já si troufám říct, že je to bomba pomocník a skvělý nápad!

MimiConcept hnízdečko bylo navržené tak, aby miminkům navozovalo pocit přítomnosti u maminky v bříšku.

Jsme jen lidé, jen rodiče a všichni máme běžné potřeby. Miminko nemůžeme nosit v náručí celý den, i když by si to jistě přálo. MimiConcept hnízdečko bylo navržené tak, aby miminkům navozovalo pocit přítomnosti u maminky v bříšku. Kopíruje tvar mámina těla a děťátko se tak cítí spokojeně a v bezpečí. Adaptace na okolní svět je proto mnohem přirozenější. Vyrovnanému a klidnému miminku se daleko lépe usíná a veškerý každodenní režim se i snadněji nastavuje.

hnizdecko_vanickovani_8

Jedno hnízdo řeší hned několik situací

Chcete si položit miminko na pohovku, postel a bojíte se, aby vám z ní neupadlo? S hnízdečkem se bát nemusíte. Okrajový mantinel ho ochrání 🙂 hnizdecko_vanickovani_5

Bojíte se, že své miminko při společném spánku zalehnete? Pokud bude miminko v hnízdečku, rozhodně se tak nestane!

Jistě víte, že je dobré miminko nechávat pást koníčky, aby se posilovaly šíjové svaly, ramínka a psychomotorický vývoj tak pokračoval v souladu s potřebami miminka. Miminka jsou ale zpočátku na bříšku nestabilní a lehce se převáží. Mohou se také uhodit do hlavičky. Okrajový mantinel hnízdečka slouží jako podpůrný válec, o který se miminko opře, takže mu pomáhá udržet se na rukách a zabrání tak případnému překulení a nárazu do hlavičky.

Všimli jste si, že se občas miminko lekne a rozhodí ručičkami? To je Moroův úlekový reflex, který začne pomalu mizet až po 3. měsíci věku miminka. Pokud miminko rozhodí ručičkami a nenarazí jimi do dělohy, vytřeští oči, lekne se a začne plakat. Něco je špatně. Já nejsem v bříšku! V hnízdečku ale ručičky narazí do mantinelu a tlumí tak reflex a zároveň zabrání probuzení miminka. Protože Moroův reflex miminko neovládá, často jej dělá ve spánku a probouzí se tak.

hnizdecko_vanickovani_4Miminko má rádo stále stejné věci. Jedno místo na spaní. Opět mu navozuje pocity bezpečí a toho, že je to všechno „správně“, tak jak to zná z předchozích dní. Hnízdečko je snadno přenosné. Miminko tak v něm může spinkat v obýváku na pohovce, poté jej můžete přenést do postýlky do ložnice či pokojíčku a zároveň hnízdečko můžete vzít na návštěvu či pobyt k rodičům.

Snažíte se naučit miminko spát již ve vlastní postýlce a ne s vámi ve velké posteli? Hnízdečko vám opět pomůže. Přesun je totiž velmi snadný. Mimiko se stále nachází v tom samém prostředí a nebude to pro něj tak velká změna. O to lépe si může zvykat na nezávislé spaní.

Kvalita materiálu. Hnízdečka jsou vyrobena a těch nejlepších materiálů a vlastní certifikát Oeko-Tex Standard 100, třídy I. Vhodné pro děti do 3. let. Jsou prodyšné, s antibakteriální prací úpravou. Vhodné k praní v pračce na 40 C.

Lze jej vložit do kočárku. Eliminujete tím nárazy a miminko se cítí lépe a nelétá v korbičce jako „nudle v bandě“. hnizdecko_vanickovani_7

Jsem otřelá maminka dvou dětí. V bříšku mi roste další. Samozřejmě jsem si prošla procesem, kdy na své první miminko pořizujete širokou výbavičku a nic vám nesmí chybět. U druhého jste již mírnější, tašku do porodnice připravujete v I. době porodní a přemýšlíte, zda jste alespoň pořídila pleny. 🙂 Každá máma, která má jedno a více dětí ví, že 70% věcí, které pořídíte v podstatě nevyužijete. Mě mrzí jen jedna věc. U prvních dvou dětí jsem hnízdečko neznala a neměla. O to víc se těším, až bude třetí na světě a já jej do hnízdečka uložím 🙂 Za mě parádní pomocník a palec nahoru dvěma šikovným maminkám, kterým patří MimiConcept Hnízdečka.

hnizdecko_vanickovani_6

 

Více na MimiConcept.cz s možností objednávky hnízdečka.

Tento víkend také probíhá Festivalmini, kde jsou Hnízdečka s úspěchem vystavována.

Vanda S.

 

 

Jak miminko motivovat k vývoji? Jak s ním zacházet?

Povívejte se na nový video kurz a knihu Handling a nošení dětí.

 
Nechte si zasílat upozornění na nové články.
Loading


 

3 thoughts on “Hnízdečko, jako u mámy v bříšku

  1. Hnízdečka pro miminka jsou vážně skvělá. U nás v MimiConcept máme právě outlet na (nejen) dětská hnízdečka s krásnými motivy Patrika Antczaka. 🙂 Určitě se zde najde někdo, koho hnízdečko potěší, a tak mě napadlo, že nasdílím odkaz i sem: https://1url.cz/MzgAe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Top