Úvod > Poradna > Blog - život - poznání > Péče o miminko – vaničkování

Péče o miminko – vaničkování

… je místo, skrz které se snažím dodávat maminkám sebedůvěru a pocit, že jsou ty nejlepší mámy na světě!

Jak? V první řadě si přeji, abyste do mateřské role vpluly s co nejvíce pravdivými informacemi. Roky pro vás píši blog, ze kterého vznikla velmi úspěšná kniha Mámě. A abyste se cítily dobře, věděly jak na vaše miminko a měly zkrátka jistotu jak s ním zacházet, natočila jsem pro vás video kurz a napsala knihu Handling a nošení dětí. Obsahuje rady a tipy, které jsou nejen mnou léty péče o malé děti prověřeny, ale také podloženy věděcky. Kniha a video kurz probudí vaší intuici a změní vám pohled na mateřství. Budete spokojená vy i vaše miminko. Abyste si s miminkem užívali společné dny a podpořila jste vývoj miminka nabízím vám kouzelnou a čarovnou aktivitu vaničkování, které můžete dle videí, které jsem pro vás připravila cvičit a zažít tak legraci a posílila miminko, či odstranila některé nedostatky v psychomotorickém vývoji. Jako třešínku na dortu pro vás mám videa Baby masáží, podle kterých můžete své miminko masírovat a pomoci tak proti bolestem bříška, nebo celkově utužit váš vztah. Nyní pracuji na dalším překvapení, které vám jistě udělá radost 🙂 

Jmenuji se Vanda Schreierová, žiji v Praze a jsem maminka tří dětí – Mikuláška (2012), Vandičky (2013) a Hynka (2016). Všechny služby vám nabízím jako vyškolený profesionál z oblasti péče o děti a stejně tak naše další instruktorky. Naší náručí prošlo tisíce dětí.

Maminkám nabízím

Vaničkování

„Kojenecké plavání“, neboli vaničkování. Jde o metodické postupy, cviky a úchopy miminek doma ve vaší vaně. Vaničkováním se miminko naučí základním „miminčím“ plaveckým dovednostem, podpoří se jeho psychomotorický vývoj, ale dokáže také pomoci při nedostatcích vadného držení těla, které miminka může trápit. Také pomůže od bolesti bříška, dítě hezky unaví a prohloubí a zkvalitní spánek. A také zažijete legraci. 

Vaničkovat můžete dle Výukových videí vaničkování, které vás naučí, jak se svým miminkem cvičit. V 9 lekcích vás jako virtuální instruktor naučím všechny potřebné úchopy a vaše miminko se stane dokonalý „miminčí plavec“ a vy specialista na vaše miminko. 🙂 Potřebujete jen plně napuštěnou vanu, miminko, výuková videa a dobrou náladu. 

Vše je skvěle vysvětleno, cvik je vždy ukázán z různých úhlů, takže ho vidím vlastně ještě lépe, než v naší stísněné koupelně. Navíc se k němu mohu kdykoliv vrátit, pokud mám pocit, že mi ještě úplně nejde. Paní Vanda vše hezky komentuje, vysvětlí čeho se vyvarovat a co dělat, když se to miminku nelíbí. Za mě je tedy varianta videí úplně ideální. Mám pocit, že to prostě nemůžu pokazit.
Tereza Lehká

Dále můžete vaničkovat s instruktorem, které pro vás v Praze a Brně poskytujeme. Stačí zavolat a domluvit si termín. 

Můžete se podívat na ukázku vaničkování

Nejcennějším zdrojem učení je má vlastní práce. 

Video kurz a kniha Handling a nošení dětí

Je velmi důležité, aby rodiče věděli, jak zacházet s miminkem, jak jej zvedat, nosit a pokládat. Velmi často se stává, že rodič netuší, nebo si není jistý, zda své miminko drží dobře. Handling také předchází podráždění nervové soustavy miminka a posiluje právě ty důležité svaly pro správný psychomotorický rozvoj miminka. Naším cílem je rodičům ukázat, jak se svými dětmi zacházet a dodat jim sebedůvěru, že to dělají správně. V handlingu se také věnujeme nošení dětí v šátku či nosítku a vysvětluji, proč je to pro děti přirozené. Naučím vás vázat šátek a používat nosítko. 

Handling s miminky znamená vlastně jakékoliv zacházení s nimi. Jde o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku, sprchování. Tyto doteky a podněty by měly respektovat psychomotorický vývoj miminka a jeho potřeby. Vycházím z kinestetiky, tedy vědy o vnímání pohybu. Podívejte se, co vše kniha a video kurz obsahuje.

Knihu jsem přečetla za jediný den a videa zvládla v noci. Moc mi to pomohlo změnit pohled na mateřství. Mám 7 týdenního chlapečka a hodně nás trápily prdíky. Někdy jsem byla už zoufalá, ale po přečtení knihy se hodně věcí změnilo. Nejsem už ve stresu a miminko tudíž taky ne. Najednou mu umím pomoci s prdíky, i když to předtím nešlo. Díky moc Vando!
Jana Matějíčková

Kurzy, které pro rodiče s dětmi pořádáme, a osobní setkávání s maminkami, které často trápí ty stejné věci, mě vedli k vytvoření online kurzu a knize Handlingu a nošení dětí. Osobně se nemůžu potkávat se všemi, a přesto bych ráda pomohla a zprostředkovala rodičům, ať už jsou odkudkoliv, tento kurz a pomohla jim zažít ty něžné a spokojené chvilky s jejich miminky. Kniha i videa jsou plná situací, ve kterých jsou si rodiče nejvíce nejistí.

Pokud jste z Prahy a okolí máte možnost si také pozvat instruktora na lekci Handlingu k vám domů

Masáže miminek

Zmínějou třešinkou, jsou kojenecké masáže. Prostřednictvím 14 instruktážních videích o celkové délce 62 minut můžete masírovat vaše miminko krok za krokem. Masáže dokáží ulevit od bolesti, podporují vývoj miminka a doteky, které svému miminku věnujete tvoří nepřekonatelné pouto. To, že masáže dokáží mnohem víc se můžete dozvědět v našem úvodním videu. 

Píši články

Pravidelně a ráda píši články, které jsou u maminek velmi oblíbené. Neustále jsem v kontaktu s maminkami a proto vím, co maminky zajímá, co řeší. Také vím, že je na internetu těžké najít hodnotné aktuální informace, které jdou s dobou a mohou maminkám pomoci. Sleduji aktuální trendy a neustále se vzdělávám. Neomílám dokola a nepíši obecné „prázdné“ články, abych nějak zaplnila web. Nevykrádám jiné teoretické traktáty či návody jak na děti. To by bylo jako jíst hambáče a zapíjet to Colou – pupek zaplácnete, ale živiny žádné. Nejcennějším zdrojem učení je má vlastní práce. 

Kniha Mámě

Psát mě baví a dle vaší návštěvnosti a čtenosti našeho webu je vidět, že vás také naše články číst baví. Často si píšete o nové a nové. Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros jsem pro vás napsala knihu! Ale ne ledajakou! Je samej puntík a slaví úspěchy!

Tato kniha je psána především pro mámy s cílem, aby v sobě objevily své mateřské já a vědomí, že ony jsou nejpovolanějším odborníkem na své miminko. Knížka plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o kojence a děti. Ukáže vám, jak roli matky zvládnout s grácií a make-upem.  Na danou problematiku se vždy díváme komplexně, bereme v úvahu moderní závěry vědních disciplín, jako je například fyziologie nebo antropologie, a zároveň tyto poznatky využívají ve své praxi lektorek i matek. V knížce vám píši o všem, co považuji v péči o dítě za důležité. Neztrácíme v ní s mou s Denisou humor a zdravý pohled na rodičovství. 

Přednáším a pořádám workshopy

Přednáším o kojeneckém plavání, nošení dětí a tvz. „handlingu“, zacházení s dětmi. Pokud máte zájem o spolupráci a rádi byste měli na své akci přednášku či workshop, ráda se s vámi domluvím. 

Chtěli byste se mnou spolupracovat? 

Líbí se vám to, co dělám? Máte rádi děti a přizpůsobili jste tomu svůj život, případně i podnikání? Pokud ano, možná se naše cesty zkříží a zjistíme, že si máme navzájem co dát. Můžeme spolupracovat na různých formách propagace na internetu. Více v sekci spolupráce.

Neváhejte mě kontaktovat, jsem tu pro vás a vaše miminko a užijte si společné chvíle radosti a pohody. Vždyť mateřství je ten nejkrásnější čas ženy. Nabízím osobní přístup, odborné znalosti a vstřícné jednání.

Neustále se snažím vzdělávat a rozšiřovat si okruh svých znalostí a tyto poznatky uplatňovat následně ve své praxi. Naše instruktorky prochází odborným školením. 

 

Vanda Schreierová 

 

 

6 thoughts on “Péče o miminko – vaničkování

  1. Dobrý den,
    mám dceru narozenou v březnu tohoto roku a marně sháním vaničkování se slanou vodou…jsem z Prahy a mobilní.
    Nevím jestli píši dobře ohledně tohoto problému…pokud ano, nezlobte se.
    S pozdravem Petra Komzáková

    1. Dobrý den, Zuzko, ano dá se. Do určitého věku a velikosti miminka. V plastové vaničce budete limitování prostorem, ale cviky se tam dají dobře zvládnout, pokud třeba pořídíte tu největší vaničku co prodávají 🙂 Jinak základy, jako je adaptace na vodní prostředí, základní cviky a nácvik abecedy potápění (zadržení dechu) se dají učit ve vaničce levou zadní 🙂 S pozdravem Vanda S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top