Úvod > Poradna > Blog - život - poznání > Péče o miminko – vaničkování

Péče o miminko – vaničkování

… je místem, skrz které se snažím dodávat maminkám sebedůvěru a pocit, že jsou ty nejlepší mámy na světě!

Jak? V první řadě si přeji, abyste do mateřské role vpluly s co nejvíce pravdivými informacemi. Roky pro vás píši blog, ze kterého vznikla velmi úspěšná kniha Mámě. A abyste se cítily dobře, věděly jak na vaše miminko a měly zkrátka jistotu jak s ním zacházet, natočila jsem pro vás video kurz a napsala knihu Handling a nošení dětí. Obsahuje rady a tipy, které jsou nejen mnou léty péče o malé děti prověřeny, ale také podloženy věděcky. Kniha a video kurz probudí vaší intuici a změní vám pohled na mateřství. Budete spokojená vy i vaše miminko. Abyste si s miminkem užívali společné dny a podpořila jste vývoj miminka nabízím vám kouzelnou a čarovnou aktivitu vaničkování, které můžete dle videí, které jsem pro vás připravila cvičit a zažít tak legraci a posílila miminko, či odstranila některé nedostatky v psychomotorickém vývoji. Jako třešínku na dortu pro vás mám videa Baby masáží, podle kterých můžete své miminko masírovat a pomoci tak proti bolestem bříška, nebo celkově utužit váš vztah. 

V roce 2018 jsem vytvořila deník Mámho. Je pro těhulky, maminky a vůbec ženy, které se mění v maminku. Tento deník není obyčejný. Dokáže uchovat vše podstatné, ale tak trochou vás touto nelehkou změnou i provést. Až když jsou děti větší si člověk uvědomí, jak rychle to všechno uteklo a tak z vlastní zkušenosti doporučuji zachovávat střípky, které vám už zůstanou navždy a vytvoří přesný a krásný obraz toho, jaké to bylo. 

Jmenuji se Vanda Schreierová, žiji v Praze a jsem maminka čtyř dětí – Mikuláška (2012), Vandičky (2013), Hynka (2016) a Madlenky (2023). Všechny služby vám nabízím jako vyškolený profesionál z oblasti péče o děti a stejně tak naše další instruktorky. Naší náručí prošlo tisíce dětí.

Novinkou léta 2019 je kniha Jak se zbavit plenek. Roky s rodiči řeším a „studuji“ odplenkování jejich dětí. Vytvořila jsem ucelenou „indiánskou“ metodu, protože právě jimi je tato metoda inspirována. Tato metoda má nesmírné úspěchy protože je přirozená a jednoduchá a také velmi rychlá. O této metodě jsem poskytovala články do časopisů nebo na internetu a nyní má už i vlastní knihu. Můžete si ji pořídit kdekoliv v knihkupectví, nebo u nás na webu s dalšími knihami, které jsem vytvořila. 

POSKYTUJI

VANIČKOVÁNÍ

online videokurz a osobní kurzy

Voda je pro miminka nejpřirozenějším prostředím, přeci jen v ní strávili celých 9 měsíců. Proto je pro ně vaničkování tak uklidňující a zároveň jim pomáhá nejen s psychomotorickým vývojem, posilováním, ale také s bolestmi bříška. Jde v podstatě o plavání doma ve vaně. Že nemáte vanu? Nevadí, i na to mám řešení:) 

Videokurzy jsou natočení tak, aby jste zvládla vaničkovat doma i Vy či Váš manžel nebo babička. Vždy vše uvidíte z několika úhlů, lekce jsou přizpůsobené věku a dovednostem miminka a v našem online prostředí se můžete ke všemu kdykoliv vrátit. První lekci máte možnost vyzkoušet a plavat podle ní zdarma.

Osobní kurzy jsou možné v Praze či Brně.

Vše je skvěle vysvětleno, cvik je vždy ukázán z různých úhlů, takže ho vidím vlastně ještě lépe, než v naší stísněné koupelně. Navíc se k němu mohu kdykoliv vrátit, pokud mám pocit, že mi ještě úplně nejde. Paní Vanda vše hezky komentuje, vysvětlí čeho se vyvarovat a co dělat, když se to miminku nelíbí. Za mě je tedy varianta videí úplně ideální. Mám pocit, že to prostě nemůžu pokazit.
Tereza Lehká

Můžete se podívat na ukázku vaničkování

HANDLING

online videokurz a kniha

Když se miminko narodí a Vy si ten uzlíček přinesete domu, často se ho člověk bojí dotknout, aby mu neublížil. Správná manipulace s miminkem je opravdu důležitá, ale není potřeba se ji vůbec bát, stačí jen malé nasměrování a Vaše intuice. 

Kniha a videokuz handling je právě o tom nasměrování. Ukáži Vám jak se můžete se svým miminkem začít mazlit a jak jednoduché to s doteky a manipulací vlastně je. 

Věnuji se veškeré manipulaci od novorozence až do prvního roku miminka, ukáži Vám jak ho přebalovat, pokládat, předávat z náruče, přendavat bez probuzení, převlékat, chovat či nosit v šátku, cvičit a koupat. Kniha je plná detailních fotografií s návodem jak na to, videokurz knihu doplňuje a ukazuje vše z více úhlů a ve větším detailu.

Kmotrou knížky je Veronika Hejlíková.

Knihu jsem přečetla za jediný den a videa zvládla v noci. Moc mi to pomohlo změnit pohled na mateřství. Mám 7 týdenního chlapečka a hodně nás trápily prdíky. Někdy jsem byla už zoufalá, ale po přečtení knihy se hodně věcí změnilo. Nejsem už ve stresu a miminko tudíž taky ne. Najednou mu umím pomoci s prdíky, i když to předtím nešlo. Díky moc Vando!
Jana Matějíčková

JAK SE ZBAVIT PLENEK

kniha – NOVINKA

Kdysi jsem se dozvěděla o indiánech a jejich způsobu „odplenkování“. A celá ta plenkohitparáda se mi propojila. Neustálé hlídání, zda se dítěti zrovna nechce, opakované vysazování na nočník, používání nočníku, který zahraje, když do něj spadne „výtvor“… a další opravdu fajn věcičky a triky, které ale fungují teprve tehdy, až je dítě na odplenkování zralé. Což bývá u každého dítěte jinak, a proto je potřeba k celé situaci přistupovat individuálně.

V knížce vám proto ukážu, jak poznat, že je dítě zralé. Vysvětlím vám tuto metodu a poskytnu informace, jak postupovat při odplenkovávání, jak řešit různé problémy, které mohou nastat. Také si můžete přečíst některé vybrané modelové příběhy rodičů, již tuto metodu zvolili. Roky jsem sbírala informace při konzultacích s rodiči a vytvořila tak ucelenou indiánskou metodu odplenkování.

MÁMĚ

kniha

Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho. Být mámou není vždy jednoduché a člověk je často plný pochybností, zda to co dělá či cítí je správné a zároveň je tu najednou spousta rad ze svého okolí či internetu. Kniha Mámě Vám dá nadhled a ukáže Vám jaké to doopravdy je být mámou a že jsme na tom všichni stejně, jen ne vždy to všichni přiznají. Pomůže Vám objevit své mateřské já a ukáže různé cesty jak k němu přistoupit.

Knížce se staly kmotrami tři báječné sudičky. Michaela Tomešová, Lucie Křížková a Maškrtnica (Juliana Fischerová).

BABY MASÁŽE

online video kurz

Prostřednictvím 14 instruktážních videích o celkové délce 62 minut můžete masírovat vaše miminko krok za krokem. Masáže dokáží ulevit od bolesti, podporují vývoj miminka a doteky, které svému miminku věnujete tvoří nepřekonatelné pouto. Videa jsou rozdělena dle částí těla a jsou zakončená celkovou masáží. Můžete si je pouštět kdykoliv a přesně podle nich miminko masírovat v daný moment.  

MÁMHO

deník

Mateřství je proměna, je to proces. Deník Mámho vám pomůže si vaši proměnu zaznamenat a uchovat.  V deníku je prostor pro vaše poznámky, malůvky, pocity a vzpomínky, aby jste se k nim mohli jednou vrátit a podívat se na cestu, kterou jste ušla.

Designový deník pro tři roky vašeho života. Zachyťte a uchovejte si vzpomínky na vaši cestu mateřstvím, na to nej z každého dne. Stát se mámou je totiž nejkrásnější proměna v životě. V deníku naleznete články, doplňovačky o miminku a také prostor pro vás – pro váš život.

PÍŠI ČLÁNKY

Pravidelně a ráda píši články, které jsou u maminek velmi oblíbené. Neustále jsem v kontaktu s maminkami a proto vím, co maminky zajímá, co řeší. Také vím, že je na internetu těžké najít hodnotné aktuální informace, které jdou s dobou a mohou maminkám pomoci. Sleduji aktuální trendy a neustále se vzdělávám. Neomílám dokola a nepíši obecné „prázdné“ články, abych nějak zaplnila web. Nevykrádám jiné teoretické traktáty či návody jak na děti. To by bylo jako jíst hambáče a zapíjet to Colou – pupek zaplácnete, ale živiny žádné. Nejcennějším zdrojem učení je má vlastní práce.

Přispívám do tištěných časopisů, jako jsou Maminka, Betynka, nebo Evropský rodinný měsíčník Rodiče či Miminko.

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Pro veřejnost pořádám přednášky a workshopy na téma kojeneckého plavání (vaničkování), zacházení s dětmi „handlignu“ a nošení na děle v šátku či nostíku. 

Pořádáte nějakou akci či byste měli zájem o přednášku ve vašem centru? Ráda se s vámi domluvím. 


 

 Chtěli byste se mnou spolupracovat? 

Líbí se vám to, co dělám? Máte rádi děti a přizpůsobili jste tomu svůj život, případně i podnikání? Pokud ano, možná se naše cesty zkříží a zjistíme, že si máme navzájem co dát. Můžeme spolupracovat na různých formách propagace na internetu. Více v sekci spolupráce.

Neváhejte mě kontaktovat, jsem tu pro vás a vaše miminko a užijte si společné chvíle radosti a pohody. Vždyť mateřství je ten nejkrásnější čas ženy. Nabízím osobní přístup, odborné znalosti a vstřícné jednání.

Neustále se snažím vzdělávat a rozšiřovat si okruh svých znalostí a tyto poznatky uplatňovat následně ve své praxi. Naše instruktorky prochází odborným školením. 

Vanda Schreierová 

6 thoughts on “Péče o miminko – vaničkování

  1. Dobrý den,
    mám dceru narozenou v březnu tohoto roku a marně sháním vaničkování se slanou vodou…jsem z Prahy a mobilní.
    Nevím jestli píši dobře ohledně tohoto problému…pokud ano, nezlobte se.
    S pozdravem Petra Komzáková

    1. Dobrý den, Zuzko, ano dá se. Do určitého věku a velikosti miminka. V plastové vaničce budete limitování prostorem, ale cviky se tam dají dobře zvládnout, pokud třeba pořídíte tu největší vaničku co prodávají 🙂 Jinak základy, jako je adaptace na vodní prostředí, základní cviky a nácvik abecedy potápění (zadržení dechu) se dají učit ve vaničce levou zadní 🙂 S pozdravem Vanda S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Top