Úvod > Stránka > Výuková videa vaničkování

Výuková videa vaničkování

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA VANIČKOVÁNÍ

Máte chuť vyzkoušet vaničkování s vaším miminkem? Vaničkujte s instruktážními videi a mějte tak posílené, spokojené a spící miminko

Co jsou výuková videa?

Celý kurz je rozdělen do devíti lekcí. V devíti videích vás naučím vše potřebné ke zvládnutí základních dovedností kojeneckého plavání, zažijete spoustu legrace a uvidíte, že vaše miminko po každé lekci spokojeně usne. Potřebujete pouze miminko, vanu, videa a dobrou náladu. Nemusíte se bát, že něco pokazíte. Videa jsou natočena tak, aby to zvládl každý a já, jako virtuální instruktor vám vše hezky vysvětlím a pomůžu vám s tím. 

Vaničkování pomáhá vytvářet pevnou vazbu mezi rodičem a dítětem. Otužuje miminko, zlepšuje peristaltiku střev a prohlubuje spánek, podporuje chuť k jídlu, posiluje svalový aparát a přispívá tak k dobrému psychomotorickému vývoji. Vaničkování také dokáže řešit některé odchylky v psychomotorickém vývoji.  Pohyb ve vodě také napomáhá odstranění různých klinických nedostatků a vadného držení těla. (Hypertonii, hypotonii, predilekci hlavičky či opožděný motorický vývoj). Další pozitivní vlivy poznáte na svém miminku sama. 

První lekce zdarma na vyzkoušení

 

Devět videí / lekcí podle kterých můžete cvičit

Připravila jsem pro vás devět výukových videí, které obsahují metodické postupy a cviky, které vás postupně provedou vaničkováním a ukáží vše potřebné. Začít můžete s různě starými miminky. Všechna miminka začínají první lekcí, ve které se učí základy a postupují dále dle dovedností a věku. Začít mohou miminka, která mají zahojený pupíček a je jim méně než 8 měsíců. 

Provedu vás tedy jednotlivými lekcemi, kde vás naučím vaničkovat se svým miminkem. Ukážeme si také, jak s miminkem zacházet při běžné hygieně, jak jej do vody dát a jak jej šikovně vyndat bez stresu ven. Vaše miminko naučíme splývat – udržet rovnováhu, potopení, zanoření a orientaci pod vodou, nacvičíme skok do vody, rozvineme pocit z vody, tak, aby děťátku nevadila voda v obličeji a mělo radost z pohybu ve vodě. Ukážeme si také co dělat, když se miminku ve vodě nelíbí, nebo jak si užít společnou koupel.

Vaničkování je také zábavná, hravá a příjemná rehabilitace.  Formou jednotlivých metodických úchopů dítě cvičí a posiluje, či uvolňuje přesně ty svaly či svalové skupiny, které potřebuje k dobrému vývoji. Jednotlivé cviky vycházejí převážně z kinestetických poznatků a tzv. Handligu, z čehož vychází oblíbená rehabilitační metoda Bobath koncept.


Místo „Vojtovky“ vaničkujeme a ohromně nám to pomáhá a já jsem ráda, že nemusím malého mučit různými cviky.
Tereza Srnečková


Spokojené miminko je potřeba nakrmit, psychicky unavit, ale také fyzicky unavit a to v takové míře, která je v souladu s jeho vývojem. Po vaničkování si budete užívat, jak vaše miminko spokojeně usne.


Jak výuková videa pořídím a spustím?
Stačí vyplnit formulář níže a na vámi zadaný email přijdou instrukce a přístupová hesla do zabezpečené uživatelské sekce.

Kolik balíček výukových videí stojí?
Balíček instruktážních videí k domácímu vaničkování stojí 1200,- Kč. Obsahuje šest lekcí a tři bonusová videa.

Jak dlouho si budu moci videa pouštět?
Videa si můžete pouštět kdykoliv a kdekoliv po přihlášení do uživatelské sekce. Videa máte možnost prohlížet 12 měsíců ode dne zakoupení.

Co přesně balíček obsahuje?
Možnost spouštět všechna výuková videa kdykoliv a kdekoliv, opakovaně.
 • 1. lekce – od zahojení pupíčku. Cviky: klubíčko, splývání bez pohybu s pomocí, splývání s pohybem s pomocí, splývání s bez pohybu bez pomoci, splývání s pohybem, držení v týlní oblasti abeceda potápění – potření obličeje mokrou dlaní. Video o délce: 8 minut a 20 sekund.
 • 2. lekce – do třetího měsíce. Cviky: opakování a zdokonalení prvních cviků a přidání nových: šroubeček, postýlka – detaily na lokty ve vodě a kde jsou dlaně, abeceda potápění – polití obličeje vodou z dlaně. Video o délce: 10 minut.
 • 3. lekce – po třetím měsíci věku. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku, využití pomůcky – podhlavníček či Baby Ring, abeceda potápení – polití obličeje 1/3 kelímku. Video o délce: 15 minut.
 • 4. lekce – do čtvrtého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku – za ramenní kloub, poloha na zádech – široký úchop za hrudník s pomocí, abeceda potápění – polití s potopením, hopsání na BR, skok do vody, držení na boku. Video o délce: 17 minut.
 • 5. lekce – od čtvrtého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, poloha na bříšku – sbírání hraček – jemná motorika, široký úchop za hrudník, poloha na zádech – široký úchop za hrudník, nakračování – na jednu i druhou stranu, abeceda potápění – polití s potopením, využití pomůcky – pásečku, sendvičové držení. Video o délce: 22 minut.
 • 6. lekce – od pátého měsíce. Cviky: opakování a zdokonalování cviků předchozích, vertikální cviky- zvony, máchání prádla, páka – nejtěžší cvik a abeceda potápění – potopení bez polití. Video o délce: 23 minut.
 • Bonusové video – manipulace s miminkem ve vodě, jak jej držet, vložit a vyndavat z vody. Hygiena miminka – jak miminko umýt a držet. Omytí na zádech i bříšku, otočení na bříško, vyndání z vody, co dělat, když miminko ve vodě pláče.  Video o délce 5 minut.
 • Bonusové video – společná koupel – cviky, kdy jste společně s miminkem ve vodě – jak jej držet a cvičit. Video o délce 6 minut.
 • Bonusové video – abeceda potápění – jak naučit miminko zadržet dech a potopit pod vodu – jako celek. Video o délce 6 minut.

Jak vaničkování pomáhá podporovat vývoj a řešit nedostatky?
Jednotlivé výukové lekce jsou rozděleny dle věku a dovedností miminka, takže v lekcích vždy posilujeme přesně ty svalové partie, které miminko v daný měsíc potřebuje ke svému motorickému vývoji dál. (např. šíjové svaly – pasení koníků, šikmé břišní svaly a stehenní svaly na otáčení ze zad na bok a na bříško, posturální svaly a svalový korzet ke správnému nástupu lezení a vertikalizace). Vhodně nastavenou teplotou vody můžeme miminko přimět k většímu zatínání svalů a podpořit tak jeho posílení. Naopak zvýšením teploty vody docílíme aby se hypertonické miminko uvolnilo a relaxovalo. Různými úchopy a metodikou jednotlivých cviků můžeme zlepšit predilekci hlavičky. Již po několika plaváních se problémy zmenšují a jsou viditelné výsledky.

Co vše se miminko učí a co posiluje?
adaptace na vodní prostředí uvolnění zatajení dechu posílení přímých a šikmých břišních svalů posílení stehenních svalů posílení šíjových svalů procvičování jemné motoriky posílení postruálních svalů posílení pletenců ramenních posílení vzpřimovačů páteře posílení celého svalového korzetu zvyšuje kapacitu plic a prohlubuje nádech a výdech otužuje se zlepšuje střevní peristaltiku pozitivně ovlivňuje srdečně – cévní systém

 

Naším cílem je spokojené, uvolněné dítě, kterému nevadí voda v obličeji, cítí se bezpečně, umí zadržet dech, nezmatkuje a dokáže splývat.

 

Mohu vidět ukázku, co ve videích opravdu je?

Ukázkové video o vaničkování. Co vše je náplní videí a k čemu se postupně propracujete v instruktážních videích? 

MÁTE ZÁJEM O INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA VANIČKOVÁNÍ?

Před odesláním objednávky si, prosím, přečtěte toto shrnutí:

Zkoupením výukových videí vaničkování beru na vědomí následující:

 • příprava celého programu trvala mnoho měsíců a obsahuje postupy, dovednosti a zkušenosti získávané léta, a proto budu s nabytými informacemi nakládat s respektem a úctou.
 • Po odeslání objednávky obdržím potvrzující mail s pokyny pro platbu a po uhrazení platby obdržím přístupové údaje do zabezpečené uživatelské sekce.
 • Objednáním a zaplacením programu získám svůj přístup a budu mít k dispozici online video kurz o 9 lekcích přístupný přes internet a webový prohlížeč. Tato videa jsou mi k dispozici a já se k nim můžu kdykoliv vrátit, přehrávat je a to bez omezení.

Pro objednávku vyplňte formulář

O vše ostatní se postaráme. 

  [bws_google_captcha]

  Řekli o nás

  O prospěšnosti vaničkování pro miminko jsem přesvědčená. S Davídkem jsem chodila na kurz k odbornici, s druhým dítětem je už složité přizpůsobovat se někomu s dnem a časem jednotlivých lekcí, tak „plaveme“ doma podle instruktážních videí od Péče o miminko – vaničkování na www.vanickovani.cz.
  Lucie Křížková (Váchová)

  Šetříme, tak se koupeme všichni společně! Ne kecám, slyšeli jste už o Péče o miminko – vaničkování? Je to pecka! Teda hlavně proto, že pak dítě spí jak zabitý, což se pochopitelně dost hodí, že jo!! Všem maminkám vaničkování s výukovými videi doporučuji. A úplně nejlepší je společná koupel, kterou si všichni užíváme. Míša
  Míša Tomešová

  Spokojené maminky

  Zakoupila jsem videokurz vaničkování a jsem moc spokojená. Videa jsou krásně udělaná, srozumitelná a názorná. Je skvělé, že může malý posilovat a zároveň se bavit a připravovat na plavání ve velkém bazénu. Paní Vanda je navíc úžasný člověk, který mi přes maily pomohl s několika problémy, s nimiž mě lékařka pouze odbyla. Opravdu moc moc moc doporučuji !!!!
  Jiřina Kocourková

  Vaničkuji s mojí malou Aničkou doma a mohu říci, že jsem naprosto spokojená! Anička má vodu ráda, takže je tam jako „ryba ve vodě“ a líbí se jí to:) Díky videím paní Vandy se můžeme zdokonalovat obě dvě a užívat si plavání, je to skvělé! Paní Vanda je velice milá a ochotná, videa má krásně udělaná, vše je tam vysvětleno a názorně ukázáno. Doporučuji vaničkování i ostatním maminkám, miminko je potom opravdu spokojené:)
  Markéta Picmausová

  Protože v mém okolí se nevyskytuje žádná instruktorka vaničkování, která by docházela k nám domů a chodit do bazénu na vaničkování s tak malým miminkem se mi nechtělo, pořídila jsem si tedy výuková videa od paní Vandy a byla jsem neskutečně překvapená. Po absolvování celého balíčku se z mé dcery stal dokonalý plavec, který proplouvá obručí a plavání prostě miluje! Díky Vando!
  Monika Nová

  Výuková videa nás naučila milovat vodu, neplakat při koupání a hlavně, nebát se. Vodu a plavání od té doby milujeme a vaničkování vyřešilo mnoho problémů, jako bolení bříška nebo nespavost.
  Barbora Fišerová

  Top